31.5. a 1.6.2003 - 1. a 2. podzimní OŽ Týn nad Bečvou

Je to k nevíře, ale v orientačním běhu už máme podzim. 31.5. a 1.6. 03 se běžel v Týnu nad Bečvou 1. a 2. podzimní oblastní žebříček Slezské oblasti a současně žebříček Moravy B.

Ondra překvapuje, daří se mu stále víc: v sobtu 4. a v neděli dokonce 3. Vypadá, že ho to baví. Dorotka v sobotu i neděli 11. Výsledky na Stránkách Hanácké oblasti.

V sobotu jely děti samy, Ondra s Dorčou, kupodivu, se vrátily obě celé a zdravé, a dosud se nedonesla žádná stížnost na jejich vzájemné chování.

Zato já se dočkal smíšených pocitů. Dnes byla totiž moje malá premiéra: první závod v H35C. Už cesta na start ač vedla strmě do kopce a pak se vinula lesem mi se mi líbila, a tak jsem si říkal už za tu procházku na start to stálo za to. Snažil jsem se nemyslet na to, běžím "jiný" závod, a asi jsem udělal dobře. Kontroly jsem nacházel až na 2 výjimky - celkem bylo 17 kontrol na 4600m - snadno, terén byl zajímavý - členitý, spousty rýh, skály, hustníky atd. Místy jsem běžel lehce jako vítr, na kontrole č. 11 jsem se setkal se závodníkem, který startoval o 12 minut přede mnou. No prostě co dodat ke skvěle rozetému závodu? Nic. Pohled na průběžnou výsledkovou tabuli v cíli měl podobný efekt jako čelní srážka s Košičanem. Můj skvělý čas 74.43 byl nejposlednější. Útěchou mi sice může být, že v konečném pořadí jsem poslední nebyl (18 z 20 J). Z druhé strany si cením, že ve svých 38 letech "soutěžím" s chrty, kteří sportují celý svůj život, že jsem schopen běhat po lese, že trasa dnes byla nádherná a hledání kontrol je tak dobrodružné. Je nádherné vidět, jak si starší děti vybíjejí energii mezi stromy a ne o sebe, je krásné vidět svou šťastnou ženu s Aničkou na rukou, jak vyhlíží s foťákem do lesa. A že byl den dětí, uzavřeli jsme náročný den v pizzerii Graffiti - samozřejmě Anička byla s námi. (Fotky jsou na kartě, časem vložím)

640x480 pixels (87,2K) V neděli však vyrážíme celá rodina! Tedy i Janka s Aničkou. Janka je fantastická, prakticky celou dobu držela neklidnou Aničku na rukou, aniž by ji to ubralo na náladě.
640x480 pixels (106,0K) I malá Anička se chce něco přiučit
640x480 pixels (110,9K) Přípravy před závodem - Ondra s Míšou
640x480 pixels (92,2K) Anička se taky musí posilnit. Majka Kovaříková dohlíží, zda není závodník nepoužívá nedovolený doping
640x480 pixels (116,2K) Skvělá Lucka se právě vrátila z Matrixu
640x480 pixels (113,5K) Holky vyhlížejí první závodníky v cíli
640x555 pixels (103,0K) Dorotka se svým typickým vítězným gestem fuck you - přátelské pozdravení s milovaným bratrem Ondrou
640x480 pixels (141,3K) Ano, to jsem já, blížím se k cíli. Úplně mokrý, a zatím spokojen.
640x480 pixels (123,1K) Ondra konzultuje v cíli postup s Luckou
640x480 pixels (92,4K) Postup asi nebyl špatný - pěkné 3. místo v nedělním závodě.
640x480 pixels (118,2K) Je po všem, návrat k autu, směr domov