Osobní poznámky pro potřeby autora, k nahlédnutí jeho nejbližším a pár přátelům

29. 07. 2004

jak to bylo s tím běháním

autor blogu běžící

Ve dnech 22. až 25. července se konaly čtyřdenní závody Silesia 2004 na Vidnavě. Tentokrát jsme s oddílem vyrazili celá rodina. Anička a Janka byly skvělé a vydržely s námi do sobotního odpoledne, pak jely domů na narozeniny wujka Gustava. Janička si dokonce 2x zaběhala s malou Kaťuškou.

Dorotka se snažila a dokonce ve vloženém sprintu skončila na bedně - na 2. místě. Poprvé byla Dorotka na bedně právě na Silesii před 2 lety v Bohdanovicích a v tričku, které tam vyhrála, chodí ráda dodnes. Letos si vyběhala hrníček. Celkově skončila na 8. místě z 12 klasifikovaných.

Ondra se tu setkal s velkou konkurencí a tak se musel spokojit se 17 místem z 63 klasifikovaných. Ve vloženém sprintu skončil na pěkném 5. místě z 23 závodníků.

První závod se běžel ve čtvrtek odpoledne. Na závody jsem se těšil a prvních 7 kontrol se mi běželo relativně v pohodě, ani jsem moc nefuněl. Po sedmé kontrole to přišlo rychle za sebou. Pohled do mapy k upřesnění polohy vedl k podvrtnutí levého kotníku s prudkou bolestí následovanou upadnutím dopředu na obě ruce. V okamžiku, kdy se mé pozadí stalo vrchem, bylo zleva napadeno neohlášeným vosím útokem. Tento útok vedl k urychlenému vzpřímení, po němž se útok opakuje do stejného místa na pravé straně. S krutou bolestí v kotníku a pálením zadku prchám z místa a zastavuji až po 300 metrech z dosahu divokých vos. Ale závod je závod a přes bolest kotníku belhám k 8., 9.... až 17 kontrole, celkem 6 km, 220 m převýšení.

Pátek ráno se na nohu nejde ani postavit, ale brufen tlumí nejprudší bolest a tak belhám 8 km s převýšením 340 metrů, celkem 20 kontrol v čase 123,53. Odpolení vložený sprint vyloženě se mi nevydařil, bloudil jsem u prvních kontrol a předposlední místo tomu odpovídá. 3. etapu se mi běželo už celkem dobře, ale výsledek stále špatný. Nejlépe se mi běželo v páté etapě, kdy i kotník držel pohromadě.

Celkem jsem během 5 etap uběhl-ušel 28,5 km s převýšením 1135m, našel 104 kontrol a skončil jsem na 23. místě z původních 35 závodníků a 25 dokončivších.