Romanův (ob) deník

Osobní poznámky pro potřeby autora, k nahlédnutí jeho nejbližším a pár přátelům

22. 08. 2004

běhání v krasu - silica 2004

Prodloužený víkend od čtvtku 19.8. do neděle 22.8.04 byl ve znamení orientačního běhu. Běhání v krasovém terénu bylo opravdu krásným zážitkem
Ve středu po pozdně odpoledním jednání se nám daří vyrazit s holkama pozdě kolem půl šesté. Čekala nás 370 km dlouhá cesta na jihovýchod Slovenka do Rožňavy. Noční jízda serpentýnami Vernáru a Slovenským rájem kolem Dobšiné neděla Jance moc dobře.
Ubytování v Rožňavě se našlo díky mobilům snadno. Ve čtvrtek začaly závody Slovenského karstcupu. 4 etapy se běžely v okolí obce Silica.

Už samotný příjezd byl impozatní. Z Rožňavy vyjíždíme jihozápadním směrem soutěskou mezi dvěma prudce se svažujícími vápenatými horstvy. Asi po 15 kilometrech odbočujeme doleva na Silicu. V zápětí šplháme několik kilometrů prudkými serpentýnami vzhůru. Po výjezdu z lesa se dostáváme na zvlněnou náhorní plošinu Slovenského krasu. Okolí Silice je charakteristické výskytem velkého množství závrtů.


První dvě etapy se běhaly v tropickém vedru kolem 30 st severně od obce Silica v loukách se spoustou závrtů a hustníků. Třetí a čtvrtá etapa jižně od obce se běžela v lesích, opět se spoustou závrtů. Zatímco v sobotu zatažení oblohy a snížení teplot bylo příjemnou změnou, nedělní neustávající silný déšť s větrem a pokles teploty na 15 st odradil mnoho závodníků s nižších příček umístění, jak je vidět ve výsledkové listině


Přestože oddíl postihla virová gastroenteritida výsledky jsou docela pěkné a závody se líbily.
Janka tu běžela poprvé bezfáborkovou trať a napoprvé to bylo pěkné, Dorotka skončila na pěkném 5. a Ondra na 7. místě.

Linky:

Fotky Fotky na Webshots

definice závrtu ze serveru Masarykovy university

Fotka závrtu

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]


Archiv dle data

Archiv dle kategorií
Počítadlo: