13. 09. 2004

běhaní v podzámčí

Hradec n. Moravicí

Sobotu a neděli jsem se starším dětmi a oddílem OB proběhal v lesích.

Běhání v Hradci nad Moravicí uteklo jako voda. Vyrazili jsme brzo ráno, dopoledne jsme stíhali sprin v zámeckém parku. Výstup na start - 2000m a 200m převýšení pomalým tempem byl pohodlný, sešup dolů do cíle pak o to rychlejší. Dorotce se podařil husarský kousek. Správně si uvědomila měřítko 1:4000 a doběhla na krásném prvním místě, v její kariéře podruhé. Poprvé to bylo před necelým rokem, taky na krátké trati. Ondra běžel taky perfektně a skončil rovněž na bedně, na krásném 3. místě. Mě se běželo výborně, a nebýt 2 chybek umístil bych se ještě lépe, než jsem skončil 27 z 32

Odpoledne následovaly štafety. Tentokrát 200m převýšení bylo již součástí závodů. Děcka se snažila, ale u holek to byla přece jen generační ztráta - běžely kategorii DH 12 a na výsledku to bylo znát, přesto zkušenost to byla super. Skončili 8. z 9. Ondrova štafeta skončila 7. Ondrysek měl 4. mezičas, ML dokonce 2. Velkou část trasy jsem běžel s Jindrou. Běh povinným úsekem působil dosti depresivně: stany a stánky sbaleny, výsledky vyhlášeny, k autům se hnal dav lidí a pořadatelé balili koridory. Přes velké pokušení jsme neztratili sportovního ducha a v závodu pokračovali. Zřejmě únava a tma v lese způsobili, že jsme jednu kontrolu minuli a nakonec jsme byli disklí.

Přes nepříznivou předpověď počasí nás v kempu na Kajlovci probudilo příjemné teplé a slunečné ráno. Tentokrát centrum závodů bylo na kopci. Běžely se opět štafety. Ondrovic štafeta byl po 2 úseku poslední, Ondra stáhl svým 3. časem na 11. místo z 14. Dorčina štafeta byla 8. z 9. Štafet v kategorii MIX se moc nepřihlásilo. Norbert a Jarka štafetu rozběhli pěkně, přebíral jsem štafetu na 4. místě. Běželo se mi dobře a přestože ke konci moc sil nezbývalo, dokázal jsem ve finiši udržet a zvětšit náskok před štafetou ze Zlatých Hor. S náskokem pouhých 23 vteřin jsme vybojovali 3. místo. Byl to můj nejpovedenější závod.

Linky: Fotky foto na webshots