Romanův (ob) deník

Osobní poznámky pro potřeby autora, k nahlédnutí jeho nejbližším a pár přátelům

20. 08. 2003

výročí

Dnes je tomu 15 let, co jsem si Janku odvezl. Letí to hrozně rychle a člověku to připadá jako včera, co jsme tam stáli.
Díky Jani za těch 15 vzrušujících let a těším se na ty další před námi.napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

19. 08. 2003

just zante!

Už se to blíží, už se nemůžu dočkat. 22.8.03 vzlétá letadlo z Ostravy Mošnova a míří na ostrov Zakynthos nebo jen Zante. V hotýlku Letsos si budeme užívat svých 11 dní dovolené. Radost nedokáže zvrátit ani zemětřesení na sousedním ostrově Lefkadě.
Další odkazy:
Zakynthos na volném
zakynthos.cz, nebo
vesnice kam jedeme: Alykes
mapa Alykes


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

17. 08. 2003

lysá hora

V mých 38 letech teprve poprvé na Lysé hoře, nejvyšší hoře Moravsko-slezských Beskyd. Jeníci tráví krátkou dovolenou v nádhereném penzionu Sluníčko (web penzionu). S holkama J+D+A jsme ráno vyrazili na návštěvu za nimi, s tetičkou a klukama jsme je nechali u bazénu a tobogánu a se švagrem Jeníkem jsme vyrazili nahoru, vyzbrojeni turistickými holemi a flaškou Magnezie.. Vyrazili jsme v poledním slunci - v 12:45, vyvrcholení jsme dosáhli ve 14:05. i Janek společně. Cestou jsme potkávali tisíce lidí. Přesně naopak než můj zážitek z pátku.
Následná koupel v bazénu penzionu Sluníčko byla fakt supr. Ani Janka neodolala supr tobogánu

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

17. 08. 2003

5-tidenky V

Je konec 5-ti denních závodů v OB v Novém Boru. Ondrovi se dařilo: Výsledky
Kantor Ondřej 31:50 18; 28:31 6; 23:21 2; 19:53 4; 23:17 3; celkově 126:52 6
Po 4. dnu byl na 6. místě, v posledním závodě stáhnul další 3 minuty, ale výše ho to už neposunulo. Nebýt pokažené 1. etapy, mohl být na bedně. Ale to je přece sport.
Hlavní je, že Ondra přijel ze závodů zdravý a nadšený ze zajímavě strávených 5 dnů. Do noci vyprávěl o koupání a skákání v rybníku, o návštěvě Aquaparku v Liberci, o závodech a zvolených postupech.
Příští rok bych chtěl jet taky, ale nevím, jestli mě Ondra vezme :-)

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

15. 08. 2003

ostrý téměř v noci


Sám večer ve 20:00 na špičce Ostrého ve výšce 1044 m n m. Všude ticho, klid, slunce právě zapadlo, kolem pokřivené buky rezervace Čerňavina, na zemi koberec hustého zeleného borůvčí. Zapomenutý kout, který je přitom všem na očích. Cestou jsem nepotkal jediného člověka a přitom ostravská aglomerace končící v Jablunkově s hustotou obyvatelstva jak v Bangladéži, jak říkávál náš zeměpisář, je téměř na dotek.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

15. 08. 2003

5-tidenky III

Ondrovi se daří: po dnešním je celkově 8. když dnešní závod skončil na nádherném 2! místě.
S Jankou večer koukáme na web a sledujeme dění na závodech na dálku. Dokonce jsme našli obráky dvou našich závodnic: Majka Kovaříková a Lenka Laštůvková.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

15. 08. 2003

máme Iríka!!

Volala mi Dorotka: Máme Iríka! Máme Iríka!
Musel jsem si sednout, tušil jsem, která bije. Včera Janka a děti: Dorotka, Jeník a Kubík byly na koních a tam viděly Iríka - poníka, který byl na prodej. Doma pak nemluvily o ničem jiném a hlavně - věděly před kým své nadšení ventilovat. Dziadzio se rozhodl, že oba býci pujdou brzo na jatka a místo nich do chléva půjde poník.
Jasně jsem vymezil podmínky: kůň není můj, nestarám se o něj, ale pokud dziadzio vymění býky za poníka, rád na poníka přispěju. Když už musíme žít u hnojiště, ať z toho děti mají užitek.


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

14. 08. 2003

učíme se kopírováním

Protože jsem ve webdesignu total amatér, učím se tím, že se snažím přijmout za své ty fíkle, které mě na webu zaujmou. Dnes mě zaujalo help menu na PŠT blogu. To jsou ta podtržená slovíčka, u nichž se po najetí myší objeví dialog s nějakým textem.
Taková blbůstka.
Tím ale svou trestnou činnost nekončím. eLKa má šablonu vytaženou do samostatného souboru, jak mám i já na Ledvinách. Musím předělat i zdejší šablonu v EasyBlogu, ve kterém píšu tento deník, a vytáhnout styly do samostatného souboru. Ale to až bude čas.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: web]

14. 08. 2003

5-ti denky II

Dnes je druhý den pětidenních závodů.
Po včerejšku je Ondra 18. z 34. Na startu si vzal mapu D12 :-), musel se s ní vrátit a pak kufroval 5 minut na 3. kontrole. Dnes volal, je spokojený, běželo se mu lépe, přestože přebíhal někde přes potok. Průběžně je 3., ale spousta jich je ještě v lese. Večer na netu uvidíme.


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

14. 08. 2003

člověka to potěší

Člověka potěší, když zjistí, že sám není sklerotik, ale je nás více. Včerejší Popis Elkovy paměti jeho ženou je určitě blízký mnoha dalším...
Sestřičky na dialýze vědí, o čem mluvím.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

13. 08. 2003

5-ti denky

Ondra včera vyrazil s Luckou a dalšími z oddílu na 5-ti denní závody OB v Novém Boru. Od středy do soboty startuje v těchto časech: St 9:57 Čt 10:21 Pá 11:53 So 10:05. V neděli poběží podle pořadí v přechozích závodech.
Snažím se mu zavolat, ale telefon ignoruje, na SMS-ky neodpovídá. To tedy znamená, že se má dobře, a nic mu nechybí. Držím mu a ostatním palce.
Končím teď v práci v klimatizované kanceláři, ale radší bych běhal v lesích, přestože je venku 31 st. tepla.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

09. 08. 2003

jmeniny - proč nejsem Josef

Ráno jsme s bráchou byli domluveni na výběh na Ostrý. Již několik dní jsou tropická vedra a tak odpoledne se moc hýbat nedá, ale po ránu je příjemně chladno. Ondra původně strejdu provokoval, ale protože v noci kašlal, nakonec s námi nešel. V 8:24:45 jsme vyrazili od hájenky v Tyře nahoru. Pomocí tyček jsme zvádli 3 km s 400m převýšením za 27 minut. Ondra zuřil - s bráchou jsme trhli náš (můj a Ondrův) časový rekord!
Chatu na Ostrém otervírají až v 9 a těch 5 minut se nám nechtělo čekat. O půl desáté jsme byli doma, relax v bazénu, od bráchy jsem k jmeninám dostal láhev vína a krásný den mohl pokračovat.
Janička však byla jiného názoru. "Je třeba to a ono, nejlépe vše najednou." Brácha to vystihl přesně: "Kdybys byl Josef, tak už jsi 2 dny v lihu." Měl pravdu, místo bujarých oslav jsem vytáhnul motyky, kolečka a celý den jsem ukládal obrubník - téměř poslední dodělávky kolem baráku:
Naštěstí na večer přišli oboje rodičů a brácha s Ivoškem a při talíři smažených tvarůžků jsme to oslavili i s Aničkou.
Konec dobrý, všechno dobré, i Janička v kytičkách zářila jak sluníčko:


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

07. 08. 2003

anička plave!!


Anička byla dnes v bazénu. Přijdu z práce, doma nikdo, hledám kde je kdo a holky jsou v bázénu:


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

03. 08. 2003

výlety

V pátek 1.8.03 jsem si vzal volno a vyrazili jsme na výlet. Každoročně nás maminka Janička vytáhne na nějaký hrad nebo zámek a letos už dokonce Dorotka dostala absťák a domáhala se nějakého hradu. pokračuj

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

02. 08. 2003

jahodná - mapový trénink

V sobotu 2.8.03 nás Tonda Walaský, webmaster oddílových stránek OB TJ Třinec vytáhl na Jahodnou na mapový trénink. Las zarostlý, terén kopcovitý, vzduch jak v deštném pralesu. Běžel jsem se švagrovou Marcelou, která se chystá na první závod - na Silesii cup 2003. Zvolil jsem skvělou zkratku - kolem oplocenky hustníkem. Čekal jsem tam pěšinku, která tam byla jen první 3 metry. Pak následovaly nekonečné liány ostružin a pole kopřiv. Zvládli jsme nakonec všechny nástrahy a do cíle u chaty Walaských jsme nakonec dorazili.
Tondovi jsem za organizaci poděkoval v jeho nové návštěvní knize.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]


Archiv dle data

Archiv dle kategorií
Počítadlo: