Romanův (ob) deník

Osobní poznámky pro potřeby autora, k nahlédnutí jeho nejbližším a pár přátelům

31. 10. 2003

plavu

Dnes stejně jako jindy jsem byl ráno plavat. Nejhořší je ráno se donutit vstát z postele. Celá rodina spí, jen mě můj stařičký palmtop pípá v 5:25 na nočním stolku a nutí mě vyjít do té tmy. Venku je zima, v posteli tak teplo. Ale nedá se svítit. Je pátek a je čas, v 6:06 odraz od stěny. S prvními kraulovými tempy už mě ospalost a nevrlost opouští, musím se soustředit na počítání. Vedle plave Ruda, ten už má pár bazénu za sebou. Končí po 120 bazénech. Zastavuju u něj, mám za sebou 96 bazénů. Přesně minuta společenské konverzace - jak bylo o víkendu, co počasí a v pondělí zas ahoj. Ruda jde učit své svěřence v ústavu a já pokračuju. V 6:59. 120 bazénů, 3 kilometry. Pocit spokojenosti kalen tím nočním vstáváním zase v pondělí ....

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

30. 10. 2003

anisek


Anička má zájem o své okolí ...

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

28. 10. 2003

marek skinhead

"Máš ještě ten holící strojek na vlasy?" volal ve státní svátek večer Tomáš.
"Jo, co se děje?"
"Marek se začal sám stříhat a mama ho nesmí vidět, jinak ji raní mrtvice"
"OK, tak přijeďte"

za chvíli dorazil Marek
a za ním

zdrcený Tomáš

S tím se nedalo nic jiného dělat, než ostříhat - strojkem bez násady:

Ale v čepici to je lepší a hlavně výhodné - hlava funguje jako suchý zip.
Marek byl velmi spokojen, konečně střih dle vlastních představ. Asi hoďku poté, co odjeli, přila SMS:
"Tata mě ještě sjel holícím strojkem. Hlavu mám hladkou jako dětská prdelka"

PS: Marečku, tos nevěděl, že tě ujec vyvěsí na web, co? Své dojmy vlož do Návštěvní knihy


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

28. 10. 2003

poslední běh?


Státní svátek oslavil oddíl orientačního běhu TJ Třinec závodem v Mostech u Jablunkova. Po deštivé neděli a zamračeném pondělku nás čekalo jasné nebe, mrazivý vzduch a na zemi poprašek prvního sněhu. Běžel jsem ve skupině B, kterou vyhrál Ondra a natřel mi to o mnoho minut. Ač jsem měl nohy z tenkých gumových kopaček zmrzlé na kost, bylo v lese krásně. Pár fotek asi nevystihne tu atmosféru slunečného mrazivého dne
Linky: Fotky

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

25. 10. 2003

ondra mistrem MS kraje


Dnes se konal poslední závod podzimního žebříčku Slezské oblasti a současně Mistrovství Moravskoslezského kraje ve Vrbně pod Pradědem.. Ráno bylo mrazivé 6 stupňů pod nulou, ale nebe bez mráčku. Závody dobře zorganizované, možnost převlíkat se v tělocvičně přišla vhod. Start byl na kopci nad městem a pěkně tam profukovalo. Rozmrzl jsem až mezi čtvrtou a pátou kontrolou. Do cíle se sbíhalo po sjezdovce. Když jsem dobíhal, byla tam pořadatelka Monika. Dobíhal jsem mezi posledními.
Ondra ukončil sezonu prvním místem, dostal pohár a i v žebříčku vybojoval první místo. Dorotka povzbuzena úspěchem na minulých závodech vyběhla odhodlaně a skončila na pěkném 6. místě. Celkově skončila v žebříčku na pěkném 5. místě.
Linky:
Fotky
oddílové výsledky závodu u Blacka
výsledky závodu na stránkách SG Vrbno
oddílové výsledky žebříčku u Blacka
žebříček na stránkách SO

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

18. 10. 2003

sedíš? tak poslouchej...


"Sedíš?" volala Jarka v sobotu kolem poledne.
Zrovna jsme s Jankou a Aničkou jeli Karpentnou autem s přívěsovým vozíkem plným okrasných keřů. Seděl jsem a řídil. "Jo, sedím, co se děje?" "Dorotka je první!" ... Teprve, když mi to zopakovala asi potřetí jsem pochopil, co mi chce říct. Dorotka vyhrála 7. závod oblastního žebříčku v Ostravě. Je to podruhé, co stála na bedně, poprvé byla 3. na třídenních závodech Grand Prix Silesia 2002. Ondra jí nikdy nezapomene otloukat o hlavu, že byla 3. ze 4. Zato dnes bylo přihlášeno 24 závodnic. Dorotka sice běhá už třetí rok, ale nutno objektivně přiznat, že je to pro ní spíš společenská záležitost než otázka prestiže. Mě dělá radost už tím, že chodí 2x týdně do lesa a ráno na závody vstane bez kyselého obličeje a těší se mezi děcka. Dnešní výsledek nás však zcela omráčil. Cestou jsme se stavili v obchodě a byl z toho dětský šampus .
Ondra bojoval co mohl, ale Argi bojoval ještě víc. Druhé místo je určitě krásné, ale holt na Dorotku to nestačilo.
Výsledky dalších členů oddílu byly taky pěkné.
Linky:
oddílové výsledky u Blacka
výsledky na stránce závodů. Kupodivu tam Dorotka není, stejně jako kategorie P2, které razily do kartiček. Možná časem.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

12. 10. 2003

běháme v Ostravě

Dámy vztyčující stan
Dnes se konal 7. závod oblastního žebříčku Slezské oblasti. Zrána porpchává, cestou na Frýdek-Místek ještě prší, ale nad Ostravou je jasno. Přestože je venku jen 9.5st.C, je příjemný podzimní den - bez deště, slunce, suchý terén. Závod se razil klasicky do průkazek a mnozí jsme měli problémy s přípravou. Nakonec se vše zvládlo a vyrazilili jsme na trať. Dorča málem zapoměla na svůj start - vybíhala 5. minutu. Mně se běželo dobře po 12. kontrolu, pak jsem se desorientoval a ztratil asi 10 mnut, než jsem se našel na mapě. Těsně před cílem mě skoro doběhl Ondra, kterému se dařilo - skončil na krásném 1. místě, Dorotka taky na pěkném 8. místě. Na můj výsledek se nedívejte, jen mohu říct, že se mi běželo (kromě 1 velké a 1 takyvelké chyby) výborně, měl jsem z běhání radost
Ondra a Filip - soupeři a kamarádi
Linky:
Oddílové výsledky u blacka
Všechny výsledky u pořadatelů

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

09. 10. 2003

anička plave II


Anička má ráda vodu. O tom jsem tu psal už v srpnu. Teď Janka chodí s Aničkou na plavání kojenců, organizované Kenny v Třinci. Dnes bylo plavání tatínků s miminy. Přišli téměř všichni tatínkové. Dětem jsme zpívali kolo kolo mlýnské a podobně a vyvrcholením bylo potápění našich miminek. Tatínkové dostali za odměnu:
Lízátko
Janička udělala tisíce fotek Fotky

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

06. 10. 2003

víza do usa

Protože se chystám díky sponzorství mého zaměstnavatele na Ledvinový týden 2003 v San Diegu, musel jsem si zajistit vstupní vízum do USA na Velvyslanectvní USA v Praze.
Nebudu zastírat, že jsem měl obavy z byrokratických obstrukcí. O to více jsem byl mile překvapen milými úsměvy a rychlým - celkem 12 minutovým průběhem pobytu na US velvyslanectví.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

05. 10. 2003

mistrovství ČR

Počasí na mistrovství ČR bylo deštivé, hodně studené, ale závodníci se činili. Výsledky na stránkách závodu. Ondra zaběhl svůj standard, štafety Slezské oblasti skončily na 10., 12. a 18. místě. Díky úsilí trenérů Martina a Majky Kovaříkových a dalších nadšenců ze Slezské oblasti se podařilo vyslat na závody 3 štafetová družstva, která se přes nepřízeň počasí v lese nestratila. Více na stránce žákovského družstva

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

02. 10. 2003

geneticky upravené mléko

To musíte vidět: . Jak bojují na Novém Zélandu proti geneticky upraveným potravinám. Téma mě nezajímá, ale ta fotka je maso.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: politika]


Archiv dle data

Archiv dle kategorií
Počítadlo: