Romanův (ob) deník

Osobní poznámky pro potřeby autora, k nahlédnutí jeho nejbližším a pár přátelům

25. 12. 2003

ostrý již tradičně


Štědrý den jsme prožili v poklidu a ve zdraví. První svátek vánoční nás přivítal krýsným slunečným, příjemně mrazivým počasím. Bylo to právě před rokem, co jsem v záchvatu boje s obezitou a v rámci zlepšování kondice vyrazil s novými turistickými tyčkami na Ostrý. Počasí bylo stejné jak letos, možná nebe bylo ještě čistší. Fotky z loňska jsou na stránce Ostrého
Letos nás původně mělo jít více, ale nakonec zvítězilo teplo domova a zbyl jsem na výstup sám. Rozhodně jsem však nelitoval, že jsem vyrazil. Počasí bylo lehce inverzní, s narůstající nadmořskou výškou rostla i teplota. Tempo jsem nepřeháhněl, byl ostrý mrazivý vzduch a nechtěl jsem si vypálit průdušky. V polovině cesty zvalo k odpočinku nové odpočívadlo. Pramen pod vrcholem zamrzl. Další překvapení mě čekalo, když jsem nahoře vyšel z lesa. Malá Fatra na obzoru, jindy tak vzdálená byla na dosah. Ale to nebyl všem překvapením konec. Dvě dámy na koni jsem na Ostrém vypadaly jak z nějakého filmu. Závěrečné panoráma a rychle zpět dolů do údolí a domů na skvělý oběd u tchýně

Fotky Fotky na stránce Ostrého

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

22. 12. 2003

veselé vánoce

Fotkynapsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

19. 12. 2003

přiznání blbosti

Vždy se směju Těm, co si stěžují na to, že za všecko může počítač. Říkám jim, že chyba je většinou v lidském faktoru. Včera se mi to vrátilo jako bumerang a opět jsem měl pravdu - debil je většinou člověk, bohužel v tomto případě já.
S Janičkou jsme večer usedli k PC a začali rozesílat vánoční přání mejlem. Je to to přání, o kterém jsem tu už psal. Posílali jsme to přes webové rozhraní ze Seznamu. Aby nebylo nutné pokaždé dlouho čekat, až se načte fotka z PC na server, chtěl jsem to řešit šalamounsky: přeposílat již odeslanou zprávu i s fotkou přímo ze serveru. A ono to fungovalo! Časy byly kratičké a tak nám to šlo jedna radost.
Když jsem si po provedené práci oddechl, bleskla mi hlavou špatná předtucha: když přeposílám zprávu v Outlook Expressu, vidím tam přece celou i tu zprávu předchozí a tady se mi objeví jen pole pro nový text!. Kliknutí na poslední odeslanou zprávu mě ujistilo v mých obavách: přílohou nebylo jen původní foto, ale všechna předchozí přání i s emalovými adresami!!
Ještě, že jsem v textu nepoužíval žádné obscénní výrazy, ani jsem nepsal žádné ze svých milenek

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: web]

15. 12. 2003

první sníh


A je to tady, první pořádný sníh nás letos překvapil až 15. prosince. Ondra i já jsme ráno vyrazili v polobotkách resp. prestižkách a odpoledne jsme se brouzdali sněhem k domovu. Večer to Ondra ve sněhu ode mě pěkně schytal

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

14. 12. 2003

veselé vánoce

Tak to Janička naorganizovala. Janička zatopila v krbu, pozvali moje rodiče, já jsem vytáhl stařičký stativ - Ondra se divil odkud takové poklady mám - a šli jsme na věc.
Focení vánočního a novoročního přání vůbec není jednoduché. Tu se bil Ondra s Dorčou, tam zase Anička sundávala čepici, pak zase někdo zavřel oči, pak zase Ondru pálila záda od krbu. Tatko mačkal spoušť na stativu co mohl.
Výsledek stojí za to:


Po focení jsme poseděli, něco vína upili, někteřído němoty

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

12. 12. 2003

nespolkni houpačku!!

Anička má, jako většina dětí, houpačku. Tu klasickou, dřevěnou.


Ale pozor! Houpačka může být dítěti nebezpečná. Jak píše výrobce, například tím, že jí kojenec sní!

Nebezpečné malé části jsem na houpačce, složené z kusů dřeva a provazu, opravdu, ale opravdu nenašel.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: politika]


Archiv dle data

Archiv dle kategorií
Počítadlo: