Romanův (ob) deník

Osobní poznámky pro potřeby autora, k nahlédnutí jeho nejbližším a pár přátelům

28. 03. 2004

štafety

Dnes taky přišla SMS - běželo se mi dobře, štafeta na 10 místě. Bohužel na internetu tato kategorie byla zrušena a výsledky nebudou oficiálně vyhlášeny.
Před půl pátou pak další SMS - čekáme na trajekt na 17.00. Už se doma těšíme. Zvláště obě ségrynapsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

27. 03. 2004

závody v dánsku

Běžel jsem jak posraný - poslal Ondra SMS z Dánska zrovna, když jsem si dával čaj a pivo na Ostrém. Výsledky tomu bohužel nasvědčují, ve své kategorii ze všech krajanů nejhůře. Ale to je život. Jednou nahoře, jednou dole. Ondro běhej, trénuj, zoceluj se.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

27. 03. 2004

běžky na jaře

Jaro si zatím vzalo dovolenou. Hustě sněží, na hřebeni je kolem metru sněhu a tak to nevyužij. Zvlášť, když jsem ráno s Jankou rozebíral alternativny programu na dnešní den. Janka vyjmenovala 10 různých bodů od dělání pořádku přes drobné kutilské práce až po návštěvu obchodů. Pochopil jsem, že jedinou činností, které stojí zato se věnovat, je vyrazit vysoko do hor na běžky . A dobře jsem udělal. Vyjel jsem v 10.00 lanovkou na Javorový, nahoře bylo -4 st C, spousty prašanu. Horní cestou vyšlapaná stopa. Za rozcestí Ropička jsem dojel tu skupinu, co dělala stopu. Na Ostrém se sešla veselá parta chlapů důchodců. Sjezd na Kozinec parádní až dolů. V této sezóně poslední běžky se vyvedly


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

26. 03. 2004

senát

Primárně si myslím, že v tak malém státečku je senát přebytečná instituce. Nyní však u mě zabodoval, když vrátil sněmovně zákon, tvrdící, že se prezident Beneš zasloužil o stát.
Proč se sněmovna snaží historické hodnocení složité politické osobnosti vnutit národu zákonem? Jaký to má význam?
Je mi líto, že musím platit ze své mzdy:
- politické hodnocení Beneše formou zákona
- zákaz interupcí v době, kdy jejich počet dosahuje historického minima (výmysl 3 chlapů, kteří nikdy interupci podstoupit nemohou)
- zákonné prosazení spisovné češtiny do soukormých médii (výmysl komunistky s příznačným jménem Levá)


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: politika]

21. 03. 2004

nové piktogramy

Jak to vidí Béďa upozornil na nové kompletní piktogramy zvřejněné na stránce IOF
Ke ztažení:
kompletní verze PDF 3335KB
pouze symboly PDF 324KB
... anglicky of course

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

20. 03. 2004

Hradec Králové - první závody OB

První letošní závody se konají v Hradci Králové. Z Třinec jelo 10 závodníků 2 auty, od z domu jel jen Ondra. Dnes skončil na pěkném 14. místě. Údajně jim pršelo, ale v telefonu to neznělo zoufale. Bodejď by jo, když po závodech s Aničkou šel kupovat nové supr orienťácké boty s hřeby za 2 táce. A to se Janka dnes ptala, co Onřejkovi koupíme k narozeninám ...
Další výsledky

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

19. 03. 2004

jarní den


První jarní den podle kalendáře teprve přijde, ale venku bylo dnes 20 stupňů a přestože okolní hory pokrývá ještě hodně sněhu, dole už je jaro. Bujně kvetou sněženky, krokusy, na cesty vyrazily první posthybernické žáby. S Aničkou jsme stihli vylézt na kopec, abychom viděli západ slunce. Anička neúnavně běhá kolem domu, sama nebo s mamkou za ruku.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

17. 03. 2004

psací stroj - co to je?

Technologie jde dopředu. Není to tak dávno (nebo je?), když jsem v roce 89 začínal pracovat jako lékař na interně, bylo nutné zvládnout psací stroj. Největší umění bylo správně založit kopíráky. A to jsme v tehdejším ZÚNZ již tehdy měli sekretářky, které definitivní propouštěcí zprávu psaly na psacím stroji.
Včera a dnes proběhlo na nemocničním intranetu oznámení o čištění psacích strojů a následná výměna názorů:


Je pravda, že mladší kolegové psací stroj už ze své praxe neznají a opravdu v nemocnici je těžké psací stroj najít.
PS: Co zůstává stejné, je klávesnice. Nejrychleji se na ni píše všemi 10

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: web]

14. 03. 2004

medailové žně ve zwardoniu

Ve Zwardoniu v Polsku, na hranici se Slovenskem, se konaly lyžařské závody na Cupliku. Byl to 6 ročník, celkem 160 účastníku v četných kategoriích. Z Třince se zúčastnili naše a Kosovy děcka. Svou účast proměnily v medailové žně. Ondra, Barča a Štěpka skončili první, Aleš 3. a Dorotka na krásném 9. místě. Závody měly příjemnou atmosféru.
Odkazy:Rajcza - spádová obec Zwardonia a oficiální stránky obce

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

13. 03. 2004

babička se uzdravuje


Babička se má čile k světu, bolesti nohy ustupují, začíná rehabilitovat, už se těšíme, až se vrátí domů.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

12. 03. 2004

lyžování na Rači

Ondra lyžoval středu a čtvrtek na Javorovém, já s Dorčou rovněž ve čtvrtek na Javošu. Dnes měl lyžák volný den. Měl jsem objednané volno a tak jsem chtěl vytáhnout Janku i s dětmi na rekreační lyžování na Raču. Proto jsme nevstávali v 6 hodin jak jindy, ale až v 7. Ondra žbrlal, moc se mu nechtělo, ale poté, co kolem nás projeli Kosíci nabalení lyžemi děcka ožila. Vyrazili jsme ve čtvrt na 9, Aničku nechali Ani na hlídání. Horní parkoviště na Rači bylo obsazené a tak nezbývalo než zaparkovat níž a přestoupit na přistavený skibus. Otrávený Ondra zůstal v autě, že nikam nejde. Teprve, když jsem mu podal klíče a vyrazili jsme ke skibusu, došlo Ondrovi, že asi sedět v autě celé dopoledne není to pravé a tak urychleně vytáhl lyže z nosiče a chvátal do autobusu. Milé oslovení, kterým mě oslovil po příchodu do skibusu zde z mravních důvodů uvést nemohu. Jen přítomnost velkého počtu cizích lidí mi zabránila vybuchnout a tak byl Ondrův život tentokrát uchráněn.
Na svahu však všechno ranní napětí vyprchalo. Krásné slunné počasí, rovný, umrzlý terén, vlek na Gruni a na Margušce bez čekání. Janka hoblovala o 106 a užívala si lyžování, letos teprve potřetí.
Okazy: Velká Rača

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

11. 03. 2004

lyžování na javorovém

Javorový vrch se vzpíná kousek od našeho domu a při dobrých sněhových podmínkách se dá dojet na lyžích až domů. Bohužel jak byly vleky postaveny počátkem 80-tých let, tak stojí dodnes s tím rozdílem, že tehdy fungovaly všechny 3. Na parkovišti pod Javorovým se tehdy nedalo zaparkovat, dnes tam v den prázdnin bylo prázdno. Kolem je spousta středisek s lepší dostupností, dobře upravenými sjezdovkami a levnějším pivem .
Dnes po dlouhé době tam byl trénink LO. Terén byl těžký, mokrý sníh, neupravený, vydřená místa. Počasí krásné, věštící přejaří.
Fotky
Odkazy:
web provozovatele chat a sjezdovek na Javorovém
Třinec - majitel lyžařského komplexu na Javorovém
Lyžařský oddíl TJ Třinec

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

09. 03. 2004

neštěstí nechodí po horách

Na psaní nebyla nálada. Mamka poslední sobotu v únoru upadla doma ve sklepě a nešťastně dopadla na pravý bok. Je z toho zlomenina stehenní kosti - zlomenina trochanterického masivu viz přednáška Dr. Stryji: Dynamický skluzný šroub v léčbě proximálního konce femoru. Operována byla hned v neděli ráno.
Mamka má bolesti, stehno má oteklé. Mám obavy o její další rehabilitaci, která bude vyžadovat její velké úsilí. Zatím zůstává v Nemocnici Třinec.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

08. 03. 2004

jedno neskončilo a druhé začíná

Ještě neskončila zimní lyžařská sezona a už jsme zahájili s Ondrou jarní sezónu orientačně běžeckou.
Zatímco třinecko se topí ve sněhu, ve Vracově u Bzence jsme od soboty 6.3. do pondělí 8.3.04 běhali po borovicových lesích na soustředění Sportovního centra mládeže Moravskoslezkého krajského svazu orientačního běhu.
Fotky, výsledky a popis na stránkách SCM

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]


Archiv dle data

Archiv dle kategorií
Počítadlo: