Romanův (ob) deník

Osobní poznámky pro potřeby autora, k nahlédnutí jeho nejbližším a pár přátelům

30. 05. 2004

nádherný let padákem

Ráno se u nás zastavil Petr Kaňuk, instruktor Beskydské školy létání. Naložil mě a Ondru do auta, vyjeli jsme na Javorový. Počasí nádherné, skoro bez mráčku, jasno, lehký vítr v protisměru. Pak šlo vše ráz naráz. Ondra nestíhal ani pořádně fotit (na klasický foťák - viz spot včera).
Roztažení padáku na sjezdovce, krátká instruktáž, nasazení sedačky, přilby, rukavice a krátký rozběh po sjezdovce dolů a už jsem přestal cítit zemi pod nohama. Pod námi špičky smrků Javorového, krásný výhled na Oldřichovice. Obloukem jsme obletěli lanovku, hospodu Miarku a oldřichovický hřbitov . Dole na nás mávala Janka s Aničkou a Béďou, který přijel na kole udělat pár fotek.
Měkké přistání a spousta krásných pocitů. Rozhodně bych letěl znovu.
PS: pokud chceš letět taky, zavolej Petrovi Kaňukovi, telefon +420 776211589. Tomu chlapíkovi můžeš věřit!
PSS: včera jsem napsal, že mě čeká skok padákem. Byl jsem poučen, že to je pro nás paraglidery urážka. My neskáčeme, my létáme
Fotky svoje zatím nemám, budou, zatím odkaz na fotky z 1. kurzu paraglidingu 2004

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

29. 05. 2004

běhání - střídavě oblačno

Dnes se konal krajský žebříček v Jakubčovicích. Ráno bylo zatažené, cestou se vyjasnilo, ale na místě se střídaly studené mraky s teplým sluníčkem. Dorotce se v oslabené konkurenci celkem 7 závodnic dařilo, skončila 4. Ondra kufroval a skončil na 7. místě. Mě se nedařilo na 16 kontrole s skončil jsem 19. z 21.
Zítra mě čeká skok let padákem, doufám že přežiju a že toto není můj poslední spot.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

29. 05. 2004

foťák je ok - informace téměř on-line

V pondělí jsem poslal foťák do AWH servisu, v pátek mi přišlo poštou potvrzení o převzetí zakázky s předběžným termínem vyhotovení do měsíce!!. Dnes - v neděli - jsem najel na stránky servisu a po zadání čísla zakázky jsem se dozvěděl, že foťáček je opraven, dozvěděl jsem se opravené chyby a den, kdy bude poslán zpět. Neuvěřitelné.


screenshot


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: web]

26. 05. 2004

ornelka je hodná

S jarem ožil zájem o Ornelku. Holky už kobylku učí jezdit. Ornelka je trpělivá. Dorotka už jezdí i sama.

Fotky:
Ale kůň není jen ježdění. Je třeba se o něj i postarat a holky v tom nenechávají Dorotku samu.
Anička to zatím vše jen sleduje, jak Verunka Ornelce uklízí byteček

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

26. 05. 2004

eurocare - vlastní prezentace !!

Na serveru firmy BBraun se objevila zatím testovací verze webové prezentace EuroCare.
Stránky vypadají pěkně a účelně.
Chybí mi kontakt na webmastera

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: web]

23. 05. 2004

sněží

Sněží!! Hory na konci května se zabělely, zasypána byla i naše zahrada.


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

20. 05. 2004

kolečko se polámalo

Ixus

Moje digitální hračka, Ixus 400 se mi po roce náhle pokazil. Zapnu a objektiv vyjede jen do třetiny, zastaví se, za chvíli se zasune zpět a na displeji vyskočí E 18.

V éře internetu stačí do Googlu zadat: E18 Ixus a informace se už sypou. Zadřená kolečka. Nezbývá než zabalit a poslat do autorizované opravny AWH.
Čekám, kdy se mi vrátí zpět

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

19. 05. 2004

kongres v lisabonu

Ve dnech 14.-18. května jsem měl možnost se zúčastnit s kolegyněmi a kolegy nefrology evropského nefrologickéhokongresu v Lisabonu. Cestování letadlem je rychlé a po Evropě narozdíl od Ameriky rychlejší. Ráno v 5:15 z Ostravy Mošnova do Prahy, pak do Frankfurtu a z Frankfurtu do Lisabonu.Něco po 16-té již na místě.
Kongresu se zúčastnilo přes 5000 lidí. Lisabon žil finálovým utkáním mezi Benfikou a Portem, ve kterém vyhrála Benfika. Ten rachot v ulicích stál za to.
Centrem Lisabonu projíždějí téměř historické žluté a červené tramvaje:
tramvaj v Lisabonu

Afriku neobeplul Vasco da Gama, ale Vašek da Gama. Portugalci neznají S, jen Š, proto vyslovují Vaško da Gama. Na obeplutí Afriky a objev cesty do Indie, Číny a Japonska jsou náležitě hrdí.Na nábřeží Rio Tago připomíná slavnou minulost monument.
pomník mořeplavcům a Vasco da Gamovi

Během výletu za hranice Lisabonu jsme se dostali na nejzápadnější bod Evropy: Cabo da Roca. O kousek dál mě dostal kýčovitý západ Slunce do Atlantického oceánu
sun in Atlantic ocean

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: ledviny]

09. 05. 2004

běhání v černém lese

Narozeninový den jsem slavil aktivně. Konal se 5. krajský žebříček OB v nedalekém Krmelíně. Shodou okolností vloni jsme tu běhali na Ondrovy narozeniny 26.4.04 a Ondra tu běžel svůj první závod a byl diskvalifikován. Dnes svůj závod vyhrál .
Mě se běželo velmi dobře, kontroly jsem nacházel bez hledání, les byl příjemný, prostě pěkný závod. Výsledek 15. z 21 nevypadá nic moc, ale proti Jahodné je to výrazné zlepšení.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

08. 05. 2004

narozeniny

Je to tady, poslední třícítka oslavena. Den před narozeninami se sešla se celá rodina, aby mi potřásla pravicí. Mrozíci i Kantoři přijeli na kolech, kravaty zůstaly doma. Dostal jsem krásné dárky, poseděli jsme, popili.
Nejvíc mě ale překvapila Janička. A nejen mě. Když jsem otevřel obálku a přečetl dopis, atmosféra ztuhla. Zvláště babičky se zděsily. V dopise stálo: "Zvu Vás na tandémový let na dvoumístném padáku"
No kdo by odolal takovému pozvání? Jen je třeba domluvit termín. Doufám, že to do 40-tky stihnu

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

04. 05. 2004

croozer 737

Dorotka se sousedkami dnes zahájily bazénovou sezónu. Teplota vody dosahuje jen 19 stupňů, ale holkám to nevadilo.
S Janičkou a Aničkou jsme v pozdním odpoledni - o půl sedmé - vyrazili na projížďku kolmo do oblíbené výletní hospůdky u Černého Kohouta. Cesta tam a zpět 6.9 km. Anička si vyzkoušela svůj nový vozík, který došel zásilkovou službou z firmy Dvě plus dvě. Tato firma se specializuje na "dětské přepravní systémy". Díky tipu od Lucky a Radima jsme si vozík objednali, v sobotu složili a dnes tedy vyzkoušeli na delší trase. Anička sice radějí vozík tlačí než se v něm pasívně vozí, ale když jsem se rozjeli, seděla jak přibitá. Jen Janka musela jet za námi, aby ji Anička neviděla, jinak by Anička chtěla přestupovat za jízdy na její kolo. Naštěstí je ve vozíku pevně přivázána a zakryta ochrannou síťkou nebo i folií.

výlet s Aničkou, Janičkou a vozíkem 2+2

Docela jsme vzbuzovali u kolemjdoucích špatně skrývaný údiv. Myslím, že Croozer sklízí zasloužený obdiv. Už se těším na ty dlouhé výlety na kole.
PS: S firmou www.dveplusdve.cz nemám žádnou smlouvu o reklamě, nevlastním její akcie, ani mi za tento spot nebyla nabídnuta sleva.
PSS: Je opravdu úžasné, co všechno umí v té Číně vyrobit !!

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]


Archiv dle data

Archiv dle kategorií
Počítadlo: