Romanův (ob) deník

Osobní poznámky pro potřeby autora, k nahlédnutí jeho nejbližším a pár přátelům

20. 12. 2004

veselé vánoce a vše nejlepší v novém roce

veselé Vánoce !!napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

15. 12. 2004

boldel

Ano, Aničce táhne na druhý rok, chytá už mnohá slovíčka. Mezi její oblíbená patří: boldel. Ne, tím neoznačuje zdůvodnění tatínkovy nepřítomnosti doma, ani místo, kde by maminka zvyšovala životní úrověň rodiny. Tímto slovem označuje stav pořádku v domě: Dorotčin pokojíček, Ondrovy odhozené bundy a ponožky, maminčino vaření v kuchyni, tatínkovo .... no, na tatínka vlastně nic nemá, že jo.

PS: to je slast si tu napsat co chci a nikdo nemůže protestovat. HTML kod umím doma jen já!! Teď se musím rychle zdekovat. Až si to přečtou ostatní členové rodiny, budu lynčován. Ale spot zůstane.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

09. 12. 2004

vánoční besídka

Vesnické školy mají něco do sebe. Děti do 5. třídy ještě většinou baví veřejně vystupovat, zpívat, tančit. A tak naše oldřichovická škola připravila vánoční besídku pro rodiče, sourozence, prarodiče atd. Akční Dorotka obsadila pro nás místa hned v první řadě. A to bylo dobře, protože bylo na co koukat. Od dojemných prvňáčků hrajících si s písmenky přes sportovce 3. třídy po kovboje a rockery 4. a 5. třídy. Děti byly skvělé, Dorotka krásně zpívala a tančila a do oka se tlačí slza dojetí. Příští rok čeká Dorotku škola v Třinci. Paní ředitelce a paním učitelkám patří velké díky za tu práci a nadšení.

holky
3 holky


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

06. 12. 2004

otec a syn

"Podívej se na tu fotku." řekla Dorotka a vytáhla ze skříňky moji adolescentní fotku a přirovnala ji k poslední fotce vysmátého Ondry. "To musíš dát na internet a nazvi to otec a syn" Tak tedy činím:

Roman Ondra
V čem je rozdíl? No přece v té barvě, že jo.


napsal: roman a dorotka [věčný odkaz][kategorie: osobní]

05. 12. 2004

mikuláš 2004

Roky rychle utíkají, děti odrůstají a tak si již není co více nalhávat Mikuláše a čerta. Dorotka, Jeník a Kubík už odrůstají pohádkám a tak se chytli tradice sami. S vydatnou pomocí babi Ani se vystrojili a vyrazili po okolních domech. Malá Anička je mezitím prospala. Přestože sami aktivně zastoupili Mikuláše, čerta a anděla, nebyli nakonec o nic ochuzeni. Mikuláš - Ondra je odměnil velikými pytly sladkostí a hraček. Odměněna byla i probuzená Anička.
pokračuj

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]


Archiv dle data

Archiv dle kategorií
Počítadlo: