Romanův (ob) deník

Osobní poznámky pro potřeby autora, k nahlédnutí jeho nejbližším a pár přátelům

18. 06. 2004

kongres v Luhačovicích

Ve dnech 17.-19. června se konal 30. kongres České nefrologické společnosti v Luhačovicích. Čtvrtek byl odpočínkový, úvodní přednášky se týkaly statistiky dialýzy, peritoneální dialýzy a transplantací.
Pátek byl náročný, přednášky od rána do 18 hodin, následované valnou hromadou ČNS a zakončené Galavečerem.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: ledviny]

19. 05. 2004

kongres v lisabonu

Ve dnech 14.-18. května jsem měl možnost se zúčastnit s kolegyněmi a kolegy nefrology evropského nefrologickéhokongresu v Lisabonu. Cestování letadlem je rychlé a po Evropě narozdíl od Ameriky rychlejší. Ráno v 5:15 z Ostravy Mošnova do Prahy, pak do Frankfurtu a z Frankfurtu do Lisabonu.Něco po 16-té již na místě.
Kongresu se zúčastnilo přes 5000 lidí. Lisabon žil finálovým utkáním mezi Benfikou a Portem, ve kterém vyhrála Benfika. Ten rachot v ulicích stál za to.
Centrem Lisabonu projíždějí téměř historické žluté a červené tramvaje:
tramvaj v Lisabonu

Afriku neobeplul Vasco da Gama, ale Vašek da Gama. Portugalci neznají S, jen Š, proto vyslovují Vaško da Gama. Na obeplutí Afriky a objev cesty do Indie, Číny a Japonska jsou náležitě hrdí.Na nábřeží Rio Tago připomíná slavnou minulost monument.
pomník mořeplavcům a Vasco da Gamovi

Během výletu za hranice Lisabonu jsme se dostali na nejzápadnější bod Evropy: Cabo da Roca. O kousek dál mě dostal kýčovitý západ Slunce do Atlantického oceánu
sun in Atlantic ocean

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: ledviny]

25. 11. 2003

fotky ze San Diega

Fotogalerie

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: ledviny]

17. 06. 2003

výběrové řízení

Dnes jsme prováděli na dialýze výběr nové sestřičky. Mluvil jsem se 7 ženami, které evidentně měly důvod pracovat na našem pracovišti, ale místo bylo jen pro jednu z nich. Rozhodování a hlavně sdělování nepříjemných věcí není zrovna příjemné a tato práce se mi vůbec nelíbí. Nemohl bych dělat personalistu.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: ledviny]

05. 06. 2003

kongres

Ve dnech 8.-12. června se zúčastním Světového nefrologického kongresu v Berlíně. Na posledním kongresu, evropském, jsem byl ve Vídni v r. 2001. Na Berlín se těším, naposledy jsem viděl Berlín v r. 87 za totáče, s Jankou jsme se rychle a "nepozorovaně" fotili před Zdí.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: ledviny]

28. 05. 2003

ledviny

K ledvinám asi taky něco budu psát, ale nevím jestli ten blog k ledvinám neudělám samostatně.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: ledviny]


Archiv dle data

Archiv dle kategorií
Počítadlo: