Romanův (ob) deník

Osobní poznámky pro potřeby autora, k nahlédnutí jeho nejbližším a pár přátelům

18. 11. 2004

vědci přišli na to proč běháme

Dálkové běhy možná byly hlavní silou v evoluci moderního lidského těla, říkají vědci. Američtí vědci tvrdí, že lidé začali vytrvalostně běhat před asi 2 miliony let za účelem ulovení kořisti. To pak ovlivnilo vývoj lidského těla. Předchozí studie předpokládaly, že běhání bylo zcela vedlejším produktem chůze. Ale studie, publikovaná v Natrue, říká, že se u lidi vyvinuly velké hýždě, vyvážená hlava a delší nohy k lepšímu obstarávání potravy.

LInk: Více na BBC - You need English

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

30. 10. 2004

nový briefing

Na stránkách našeho oddílu mi moc chybí prostor pro psaní vlastních názorů. Proto zřizuji novou místnost na Bluebordu, kde mohou členové oddílu a naši přátelé vypsat své dojmy. Bez cenzury, jen sprosťárny budu mazat - občas

Linka: Briefing oddílu OB TJ Třinec


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

29. 10. 2004

jelení louky

Na Jelení louky orienťáci přijmenovali prostor, kterému se odjakživa říkalo Rovňa. Včera se tam konal závod, u něhož jsem měl tu čest podílet se zdárném průběhu startu.

Dnes jsem si mohl jít poprvé zaběhat s novou mapou v ruce. Člověk by nevěřil, kolik nových cestiček a zákoutí díky orienťácké mapě objeví. Najednou se starý známý les s jednou hlavní a několika vedlejšími cestičkami změní ve zcela neprobádáný prostor s novými běžeckými možnostmi. Dnes jsem si tu hodinu v lese při nezvyklých 18 stupních nad nulou v tuto roční dobu užil.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

28. 10. 2004

memoriál otty gavendy


Otto Gavenda


Na třinecký oddíl orientačního běhu TJ přišla po dlouhé době řada v pořádání závodu krajského žebříčku. Současně byly závody prvním Memoriálem Otty Gavendy. Je to právě rok, co nás opustil.

Kromě hlavní ředitelky závodu Aničky Gavendové se do pořádání zapojila většina členů oddílů, od nejmenších po největší smile. A to už pěkně dávno před závody. Nejdříve si musel zastrouhat tužky Martin Kovařík a vyrazit na Jelení louky, aby zmapoval prostor závodů. Po prázdnínách začaly první schůzky a rozdělení úkolů. Ty budeš řídit auta, ty zajistíš odpadky, tamten lavory atd, atd, hlavně na nic nezapomenout. Obejít sponzory, získat dary pro vítěze, upéct medajle. Termín závodů se blížil rychlým krokem. Ještě aby to počasí vyšlo. A vyšlo. Přes nejistou předpověď a kolem se točící fronty nás ráno, při doznívajícím zatmění Měsíce přivítalo jasné a teplé počasí, které vydrželo celý den. Myslím, že za to můžeme poděkovat panu Ottovi, že se tam nahoře za to počasí přimluvil.


Svůj první závod, byť mimo soutěž, si proběhla i malá Anička s maminkou. Ondrýsek nezávodil, spolu s Martinem byli pověřeni hlídáním kontrol v lese.

Dorotka potvrzuje, že její pěkné výsledky nejsou náhodou, což Ondrovi leze dost na nervy. Na bedně se sešly 4 holky z Oldřichovic: Dorotka s maskotkem Aničkou, Evička a Verča.

holky z Oldřichovic na bedně


Závody dopadly na výbornou, za co jsme byli pochváleni zářící trenérkou Aničkou

PS: Ten seriózní pán vedle trenérky nejsem já

Anička Gavendová po závodech

Linky:

Výsledky závodů na stránkách závodů

Oddílové stránky

Spousty fotek ze závodů, vyhlášení výsledků SCM a výsledků závodů


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

23. 10. 2004

slunečná sobota

Zastímco děti běhaly po arboretu, my doma jsme pokračovali po roce smile v terénních úpravách.
žluté chryzantémy ve slunci zářily.

pokračuj

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

23. 10. 2004

závody ve finiši

Zatímco minulý týden jsme v Bludišti u Bohdanovic stíhali běhat mezi ranním a poledním deštěm, dnešní den běhaly děcka v krásném slunečném počasí v arboretu Nový Dvůr u Opavy. Závody se vydařily, děti mě překvapují stále víc
Výsledky:
16.10.: Dorotka 2., Ondra 2.
23.10.: Dorotka 1., Ondra 2.

Linky:napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

09. 10. 2004

běhání za každého počasí - skoro

V sobotu pokračoval podzimní žebříček dalším závodem v lesích mezi Hraběticemi a Blahutovicemi na novojičínsku. Celou noc a ráno pršelo, ani psa by nevyhnal. Naštěstí děcka jsou už otrlá a tak bez protestu vyrazili na závod. Po příjezdu co centra závodů déšť ustal. Krásný běh rovinatým lesem se vydařil. Závod se oderským vydařil. Doufejme, že se i závod 28.10.2004, pořádaný naším oddílem vydaří nejméně stejně dobře.
Ondra skončil na 1. místě, Dorotka na 3.

Linky: výsledky závodů

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

03. 10. 2004

štafety

První víkend října jsme s Ondrou a dalšími běžci ze Sportovního centra mládeže Moravskoslezského krajského svazu orientačního běhu trávili v lesích na Berounsku na Mistrovství ČR v orientačním běhu štafet a družstev. V sobotu se naši běžci zúčastnili veřejného závodu štafet žactva. V neděli nás čekalo vyvrcholení - Mistrovství ČR štafet oblastních výběrů. Za MS kraj startovaly 2 štafety a obě uspěly po lítém boji velmi pěkně. Více píše MK na stránkách SCM, kde jsou i fotky štafet.

Protože SCM nemá jednostný dres, běžela jedna štafeta v dresech Nord Opava, zatímco bílomodrá štafeta běžela v dresech oddílu OB TJ Třinec.

Všichni však dostali od trenéra Martina popelářské vesty smile, aby je bylo dobře vidět. A vidět je bylo fakt dobře. Kam se hnuli, všude vzbuzovali reakce - od kladných "to je super" po negativní "popeláři!!". Nejdůležitější je, že si jich všichni všimli, a to nejen díky oranžovým vestám, ale i díky skvělým výsledkům.

scm náhled - klikni pro větší


Linky:
Výsledky na stránce závodů

Fotky na Nord Opavě


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

18. 09. 2004

děti běhají a vyhrávají

Na dnešních závodech ve Vrbněpod Pradědem se děckám dařilo. Ondrysek vyhrál a Dorotka skončila druhá. Počasí přálo, mohly to být pěkné závody

PS: Ondrovi se daří, protože má natrénováno na Sahaře chacha

Ondrys na Sahaře


Linky: Výsledky

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

13. 09. 2004

běhaní v podzámčí

Hradec n. Moravicí

Sobotu a neděli jsem se starším dětmi a oddílem OB proběhal v lesích.
pokračuj

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

05. 09. 2004

běhání u hlučina


V neděli se v běhání pokračuje, běháme za Hlučínem.
Ondra 24/46, Dorotka 5/10, já 9/14

Martin se raduje, že je lepší než Ondrysek
Hasiči se postarali o radost holek

Linky: výsledky

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

04. 09. 2004

Skol cupNa Skol Cup jsme jeli celá rodina. Byla krásná slunečná sobota, teplota tak akorát. Anička si to s Jankou užívala, měla radost ze spousty lidí. Závody byly běžecké, kontroly se už zdálky smály. Výsledky - moje snad nejlepší v kategorii H35C - 11/17. Dorotka na krásném 6. místě/18 a Ondra 19/42

Linky:
Fotky Fotky na Webshots
Výsledky

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

22. 08. 2004

běhání v krasu - silica 2004

Prodloužený víkend od čtvtku 19.8. do neděle 22.8.04 byl ve znamení orientačního běhu. Běhání v krasovém terénu bylo opravdu krásným zážitkem pokračuj

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

29. 07. 2004

jak to bylo s tím běháním

autor blogu běžící


Ve dnech 22. až 25. července se konaly čtyřdenní závody Silesia 2004 na Vidnavě. Tentokrát jsme s oddílem vyrazili celá rodina. Anička a Janka byly skvělé a vydržely s námi do sobotního odpoledne, pak jely domů na narozeniny wujka Gustava. Janička si dokonce 2x zaběhala s malou Kaťuškou. pokračuj

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

24. 06. 2004

prokop´s garden orienteering

Při pohledu na Prokopovu zahradu dnešní odpoledne si oldřichovičtí starousedlíci pod Javorovým museli klepat na čelo. Kdo to viděl na zahradě mezi stromy zmateně pobíhat od stromu ke stromu, od lampionku k lampionku, v ruce kus papíru. Jo kdyby to byla děcka, ale mnozí už měli pěkně obnošené občanky v kapse! No to tu ješče nie było!
Jen orienťákům a jejich blízkým to nepřišlo divné, že 3 hodiny pobíhají po zahradě v plném nasazení. Poslední trénink tohoto školního roku se vydařil, počasí přálo, všichni si zazávodili, někteří pojedli třešní, všichni párků. Jen Tonda pracoval na Lubošově vile v potu zaprášené tváře. Na to hemžení se přišla podívat i malá Anička, zatímco velká Anička fotky do Hutníka. Pod vedením zkušené krotitelky Moniky usedl na koně i opatrný Ondra. Prostě bylo to super odpoledne, které motivovalo k běhání i mnohé vyčkávající rodiče
Fotky Fotky

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

22. 06. 2004

běhání na zlínsku

Z Luhačovic jsem odjel v sobotu v 10 před skončením kongresu do Fryštáku - městečka nad Zlínem, kde se konaly závody moravského B-žebříčku.V sobotu vládlo krásné slunečné počasí, běžel jsem 7.33 km s převýšením 235 m. U Vavryse jsem si koupil pravé orienťácké kopačky. Tož teď už vypadám fakt jak orienťák, jen kdyby ty nohy více běhaly a buzuola ukazovala na ty kontroly.
Ondra skončil první den 12., druhý 8. Mě se dařilo skvěle, poprvé 2., podruhé 4. (PS: nedívej se do výsledků z kolika!!)
Linky:
19-20.6. 5. a 6. závod Žebříčku B - Morava, 19. - 20. června 2004 55. ročník Poháru města Zlína
Fotky Fotky a výsledky našich
Cesta do centra


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

13. 06. 2004

7. krajský žebříček

se běžel kolem přehrady Olešná u Frýdku Místku. Čas letí rychle a tak jsme u Olešné běhalí již potřetí. Minule ve stejnou dobu vloni. Tentokrát jsme však běhali na levé straně přehrady na mapě Roveňák 1:7500. V noci i ráno pršelo, ale cestou do Frýdku déšť ustal a čekaly nás pěkné závody.
Běželo se mi výborně, poprvé v novém oddílovém dresu. 4880 metrů za 50 minut není sice nic světoborného a stačilo jen na 13 místo, ale není všem dnům konec!
Dorotka stála na bedně - na 3. místě. Bohužel jsem do deště nevzal foťák
Ondra běhá v Čechách na soustředění SCM a na SMS-ky nereaguje.


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

05. 06. 2004

ondra bojuje

Ondru jsem ráno odvezl k mikrobusu, kterým odjížděli oddíloví kolegové na závody Continental Cupu někde u Moravských Knínic. Ráno byl ospalý a nevrlý, u autobusu mě vytočil tím, že se ani nerozloučil, ani neotočil, prostě jako bych byl vzduch. Naštěstí jsem v tom nebyl sám, i jiní otcové byli ignorováni, že Tome.
O co více mě ráno vytočil, o to větší radost mám z jeho výsledků. Skončil na 8. místě z 41, z kluků z Moravskoslezského kraje byl nejlíp. Při pohledu na časové ztráty na nejlepší jsou vidět velké rezervy. Je vidět, že mezi nejlepšími to není jen o mapě, ale také o běhání.
Výsledky

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

29. 05. 2004

běhání - střídavě oblačno

Dnes se konal krajský žebříček v Jakubčovicích. Ráno bylo zatažené, cestou se vyjasnilo, ale na místě se střídaly studené mraky s teplým sluníčkem. Dorotce se v oslabené konkurenci celkem 7 závodnic dařilo, skončila 4. Ondra kufroval a skončil na 7. místě. Mě se nedařilo na 16 kontrole s skončil jsem 19. z 21.
Zítra mě čeká skok let padákem, doufám že přežiju a že toto není můj poslední spot.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

09. 05. 2004

běhání v černém lese

Narozeninový den jsem slavil aktivně. Konal se 5. krajský žebříček OB v nedalekém Krmelíně. Shodou okolností vloni jsme tu běhali na Ondrovy narozeniny 26.4.04 a Ondra tu běžel svůj první závod a byl diskvalifikován. Dnes svůj závod vyhrál .
Mě se běželo velmi dobře, kontroly jsem nacházel bez hledání, les byl příjemný, prostě pěkný závod. Výsledek 15. z 21 nevypadá nic moc, ale proti Jahodné je to výrazné zlepšení.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

25. 04. 2004

prochcaný víkend

Po pěkném jarním týdnu přišel studený, zatažený a hodně mokrý víkend. Sobota v supermarketu Sconto a Futurum, něděle poflakování doma. Děcka vymrzla a promokla na 2-denních závodech v Jeseníkách v Petříkově na Mistrovství Moravy, 4. závodě krajského žebříčku a Českém poháru štafetkrajském Po týdnu napouštění vody ze studny jsem zprovoznil filtraci na bazénu. Voda má sice jen 13 stupňů, ale když zasvítí sluníčko, půjde rychle teplota nahoru. Vloni jsme se koupali poprvé 1.5., voda měla právě 20 stupňů. Uvidíme letos.
Výsledky

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

17. 04. 2004

2 KŽ Konice

Dnes se běžel druhý krajský žebříček. Na závody jsem se těšil, stejně jako děcka. Malá Anička však celou noc proplakala, Janka byla hotová a tak jsem ji nemohl samotnou. Děcka jsem odvezl k autobusu. Ani se nestihli rozloíučit a už seděli s partou a jeli. Celé dopoledne jsem nosil Aničku na rukou, měla teploty, smrkala, nemohla odkašlat a dospávála probděnou noc. Naštěstí se odpoledne začala zlepšovat a zdá se, že nejhorší má za sebou. Z Dorotky a Ondry mám radost, jsou samostatní a ze závodů měli radost, přestože výsledky nebyly nejlepší. Dorotka 18. z 29, Ondra 27 z 80 klasifikovaných.
Linky:
Výsledky u Blacka
výsledky u pořadatele

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

12. 04. 2004

velikonoční běhání


Prodloužený víkend jsme s dětmi strávili na Drahanské vrchovině u Protivanova. Celkem 8 výběhů do lesů dalo zabrat, ale to nevadilo klukům, aby vstali ráno o půl páté a neprobudili všechny ženské v táboře.
Soustředění se vyvedlo, počasí přálo kromě něděle, kdy dopoledne byly 3 st nad nulou, pršelo, běžely se štafety u Benešova. Odpoledne déšť přešel ve sníh. Trenérka Anička byla smutná, ale pingpongový turnaj ji vrátil náladu.
Fotky

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

03. 04. 2004

poslední neznamená nejhorší

Tak nám to začalo. Před týdnem v sobotu jsem běžkoval na hřebeni Beskyd a dnes začala orienťácká sezona - 1. závod krajského žebříčku se běžel přímo v Třinci na Jahodné. Počasí přálo - modré nebe, příjemné teploty, dobrá organizace - hlavně blízko. Příjemně pozdní start v 11.00, já jsem šel 6 minut po startu. Trasa náročná - zarostlý terén, přede mnou 6.5 kilometru nahoru a dolů. Pořadatel raději převýšení na popisech ani neuvedl, asi věděl proč . Přestože jsem skončil téměř poslední, měl jsem radost z běhání, z nacházení kontrol. A co jsem si nevyzávodil sám, dohnaly obě děti: Dorotka i Ondra shodně stříbrní!! Na vyhlašování přijela i Janička a Anička!
Linky:
Fotky
Plán akcí OB
Výsledky u Bety Třinec - organizátora nebo nebo na kraji

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

28. 03. 2004

štafety

Dnes taky přišla SMS - běželo se mi dobře, štafeta na 10 místě. Bohužel na internetu tato kategorie byla zrušena a výsledky nebudou oficiálně vyhlášeny.
Před půl pátou pak další SMS - čekáme na trajekt na 17.00. Už se doma těšíme. Zvláště obě ségrynapsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

27. 03. 2004

závody v dánsku

Běžel jsem jak posraný - poslal Ondra SMS z Dánska zrovna, když jsem si dával čaj a pivo na Ostrém. Výsledky tomu bohužel nasvědčují, ve své kategorii ze všech krajanů nejhůře. Ale to je život. Jednou nahoře, jednou dole. Ondro běhej, trénuj, zoceluj se.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

21. 03. 2004

nové piktogramy

Jak to vidí Béďa upozornil na nové kompletní piktogramy zvřejněné na stránce IOF
Ke ztažení:
kompletní verze PDF 3335KB
pouze symboly PDF 324KB
... anglicky of course

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

20. 03. 2004

Hradec Králové - první závody OB

První letošní závody se konají v Hradci Králové. Z Třinec jelo 10 závodníků 2 auty, od z domu jel jen Ondra. Dnes skončil na pěkném 14. místě. Údajně jim pršelo, ale v telefonu to neznělo zoufale. Bodejď by jo, když po závodech s Aničkou šel kupovat nové supr orienťácké boty s hřeby za 2 táce. A to se Janka dnes ptala, co Onřejkovi koupíme k narozeninám ...
Další výsledky

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

08. 03. 2004

jedno neskončilo a druhé začíná

Ještě neskončila zimní lyžařská sezona a už jsme zahájili s Ondrou jarní sezónu orientačně běžeckou.
Zatímco třinecko se topí ve sněhu, ve Vracově u Bzence jsme od soboty 6.3. do pondělí 8.3.04 běhali po borovicových lesích na soustředění Sportovního centra mládeže Moravskoslezkého krajského svazu orientačního běhu.
Fotky, výsledky a popis na stránkách SCM

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

09. 02. 2004

spring cup 2004

tady je odkaz na Spring Cup 2004 v Dánsku.
Pokyny v čeština na Stránce Sportovního centra mládeže

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

22. 01. 2004

raději běhat než schůzovat, ale

Určitě většina orienťáků raději běhá po lese než schůzuje, na druhou stranu je nutné se jednou do roka sejít a bilancovat. Do nejbližších závodů zbývá nějaký měsíc a tak jsem rád zas viděl známé tváře.
Fotky ze schůze nejsou tak akční jako z lesa
Více určitě napíše Black

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

30. 11. 2003

pozdně podzimní běhání na sosně


Dne 29.a 30. 2003 se běhalo na Jahodné a kolem nemocnice Třinec na Sosně. Závody zimní ligy v Třinci se podařily, počasí přálo. První část závodu se běžela na mapě 1:15000 na Jahodné, do druhé části závodu se přeběhlo přes cestu pod kontorolou policie na mapu Špitál 1:2500 do areálu Nemocnice Třinec. Kolem nemocnice je hezký park s množstvím soch. Tato část závodu je divácky zajímavá. Vidět pobíhat závodníky všech věkových kategorií tam a zpět od sochy k soše či stromu může někomu připomínat den otevřených dveří blízkého psychiatrického oddělení.
Ondra ani Dorotka moc spokojeni s výsledky nebyli, ale radost z běháním jim to snad nezkazilo.
Výsledky
Fotky: pokračuj

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

02. 11. 2003

odešel člověk
Otto Gavenda. Tak si ho pamatujeme. Vytrvalý a nezlomný.
Odešel dne 31.10.03 po dlouhém těžkém boji ve věku 84 let.
Čest jeho památce.

Velké Heraltice 23.března 2003 s Rudou, Martinem a Jarkou
Bohdanovice 27.dubna 2003 s Aničkou a Gabkou nad výsledky
Skřípov 17-18. května 2003 s manželkou Aničkou
Týn nad Bečvou 1.6.2003 s Jarkou, Jankou a malou Aničkou


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

28. 10. 2003

poslední běh?


Státní svátek oslavil oddíl orientačního běhu TJ Třinec závodem v Mostech u Jablunkova. Po deštivé neděli a zamračeném pondělku nás čekalo jasné nebe, mrazivý vzduch a na zemi poprašek prvního sněhu. Běžel jsem ve skupině B, kterou vyhrál Ondra a natřel mi to o mnoho minut. Ač jsem měl nohy z tenkých gumových kopaček zmrzlé na kost, bylo v lese krásně. Pár fotek asi nevystihne tu atmosféru slunečného mrazivého dne
Linky: Fotky

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

25. 10. 2003

ondra mistrem MS kraje


Dnes se konal poslední závod podzimního žebříčku Slezské oblasti a současně Mistrovství Moravskoslezského kraje ve Vrbně pod Pradědem.. Ráno bylo mrazivé 6 stupňů pod nulou, ale nebe bez mráčku. Závody dobře zorganizované, možnost převlíkat se v tělocvičně přišla vhod. Start byl na kopci nad městem a pěkně tam profukovalo. Rozmrzl jsem až mezi čtvrtou a pátou kontrolou. Do cíle se sbíhalo po sjezdovce. Když jsem dobíhal, byla tam pořadatelka Monika. Dobíhal jsem mezi posledními.
Ondra ukončil sezonu prvním místem, dostal pohár a i v žebříčku vybojoval první místo. Dorotka povzbuzena úspěchem na minulých závodech vyběhla odhodlaně a skončila na pěkném 6. místě. Celkově skončila v žebříčku na pěkném 5. místě.
Linky:
Fotky
oddílové výsledky závodu u Blacka
výsledky závodu na stránkách SG Vrbno
oddílové výsledky žebříčku u Blacka
žebříček na stránkách SO

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

18. 10. 2003

sedíš? tak poslouchej...


"Sedíš?" volala Jarka v sobotu kolem poledne.
Zrovna jsme s Jankou a Aničkou jeli Karpentnou autem s přívěsovým vozíkem plným okrasných keřů. Seděl jsem a řídil. "Jo, sedím, co se děje?" "Dorotka je první!" ... Teprve, když mi to zopakovala asi potřetí jsem pochopil, co mi chce říct. Dorotka vyhrála 7. závod oblastního žebříčku v Ostravě. Je to podruhé, co stála na bedně, poprvé byla 3. na třídenních závodech Grand Prix Silesia 2002. Ondra jí nikdy nezapomene otloukat o hlavu, že byla 3. ze 4. Zato dnes bylo přihlášeno 24 závodnic. Dorotka sice běhá už třetí rok, ale nutno objektivně přiznat, že je to pro ní spíš společenská záležitost než otázka prestiže. Mě dělá radost už tím, že chodí 2x týdně do lesa a ráno na závody vstane bez kyselého obličeje a těší se mezi děcka. Dnešní výsledek nás však zcela omráčil. Cestou jsme se stavili v obchodě a byl z toho dětský šampus .
Ondra bojoval co mohl, ale Argi bojoval ještě víc. Druhé místo je určitě krásné, ale holt na Dorotku to nestačilo.
Výsledky dalších členů oddílu byly taky pěkné.
Linky:
oddílové výsledky u Blacka
výsledky na stránce závodů. Kupodivu tam Dorotka není, stejně jako kategorie P2, které razily do kartiček. Možná časem.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

12. 10. 2003

běháme v Ostravě

Dámy vztyčující stan
Dnes se konal 7. závod oblastního žebříčku Slezské oblasti. Zrána porpchává, cestou na Frýdek-Místek ještě prší, ale nad Ostravou je jasno. Přestože je venku jen 9.5st.C, je příjemný podzimní den - bez deště, slunce, suchý terén. Závod se razil klasicky do průkazek a mnozí jsme měli problémy s přípravou. Nakonec se vše zvládlo a vyrazilili jsme na trať. Dorča málem zapoměla na svůj start - vybíhala 5. minutu. Mně se běželo dobře po 12. kontrolu, pak jsem se desorientoval a ztratil asi 10 mnut, než jsem se našel na mapě. Těsně před cílem mě skoro doběhl Ondra, kterému se dařilo - skončil na krásném 1. místě, Dorotka taky na pěkném 8. místě. Na můj výsledek se nedívejte, jen mohu říct, že se mi běželo (kromě 1 velké a 1 takyvelké chyby) výborně, měl jsem z běhání radost
Ondra a Filip - soupeři a kamarádi
Linky:
Oddílové výsledky u blacka
Všechny výsledky u pořadatelů

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

05. 10. 2003

mistrovství ČR

Počasí na mistrovství ČR bylo deštivé, hodně studené, ale závodníci se činili. Výsledky na stránkách závodu. Ondra zaběhl svůj standard, štafety Slezské oblasti skončily na 10., 12. a 18. místě. Díky úsilí trenérů Martina a Majky Kovaříkových a dalších nadšenců ze Slezské oblasti se podařilo vyslat na závody 3 štafetová družstva, která se přes nepřízeň počasí v lese nestratila. Více na stránce žákovského družstva

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

29. 09. 2003

běhání na vysočině


Od pátku 26.9. do neděle 28.9.03 jsem byl s Ondrou na Vysočině ve Třech studních. Konalo se tu nominační soustředění žáků Slezské oblasti před Mistrovstvím ČR.. Počasí vyšlo nádherné, v lese hezky sucho, organizace výborná, děcka a dospělí super.
Dorotka v té době běžela závod Slezské oblasti v Dobroslavicích, kde skončila na pěkném 8. místě. Mám z ní taky radost.
Odkazy:
Fotky , stránka družstva

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

14. 09. 2003

ondrovi se daří

O víkendu se Ondra zúčastnil 7. a 8. kola žebříčku Morava. Dosáhl velmi krásné výsledky: v sobotu na klasické trati skončil třetí, v neděli na krátké trati skončil pátý. Mám z něho fakt radost, jak jsem už tu psal.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

17. 08. 2003

5-tidenky V

Je konec 5-ti denních závodů v OB v Novém Boru. Ondrovi se dařilo: Výsledky
Kantor Ondřej 31:50 18; 28:31 6; 23:21 2; 19:53 4; 23:17 3; celkově 126:52 6
Po 4. dnu byl na 6. místě, v posledním závodě stáhnul další 3 minuty, ale výše ho to už neposunulo. Nebýt pokažené 1. etapy, mohl být na bedně. Ale to je přece sport.
Hlavní je, že Ondra přijel ze závodů zdravý a nadšený ze zajímavě strávených 5 dnů. Do noci vyprávěl o koupání a skákání v rybníku, o návštěvě Aquaparku v Liberci, o závodech a zvolených postupech.
Příští rok bych chtěl jet taky, ale nevím, jestli mě Ondra vezme :-)

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

15. 08. 2003

5-tidenky III

Ondrovi se daří: po dnešním je celkově 8. když dnešní závod skončil na nádherném 2! místě.
S Jankou večer koukáme na web a sledujeme dění na závodech na dálku. Dokonce jsme našli obráky dvou našich závodnic: Majka Kovaříková a Lenka Laštůvková.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

14. 08. 2003

5-ti denky II

Dnes je druhý den pětidenních závodů.
Po včerejšku je Ondra 18. z 34. Na startu si vzal mapu D12 :-), musel se s ní vrátit a pak kufroval 5 minut na 3. kontrole. Dnes volal, je spokojený, běželo se mu lépe, přestože přebíhal někde přes potok. Průběžně je 3., ale spousta jich je ještě v lese. Večer na netu uvidíme.


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

13. 08. 2003

5-ti denky

Ondra včera vyrazil s Luckou a dalšími z oddílu na 5-ti denní závody OB v Novém Boru. Od středy do soboty startuje v těchto časech: St 9:57 Čt 10:21 Pá 11:53 So 10:05. V neděli poběží podle pořadí v přechozích závodech.
Snažím se mu zavolat, ale telefon ignoruje, na SMS-ky neodpovídá. To tedy znamená, že se má dobře, a nic mu nechybí. Držím mu a ostatním palce.
Končím teď v práci v klimatizované kanceláři, ale radší bych běhal v lesích, přestože je venku 31 st. tepla.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

02. 08. 2003

jahodná - mapový trénink

V sobotu 2.8.03 nás Tonda Walaský, webmaster oddílových stránek OB TJ Třinec vytáhl na Jahodnou na mapový trénink. Las zarostlý, terén kopcovitý, vzduch jak v deštném pralesu. Běžel jsem se švagrovou Marcelou, která se chystá na první závod - na Silesii cup 2003. Zvolil jsem skvělou zkratku - kolem oplocenky hustníkem. Čekal jsem tam pěšinku, která tam byla jen první 3 metry. Pak následovaly nekonečné liány ostružin a pole kopřiv. Zvládli jsme nakonec všechny nástrahy a do cíle u chaty Walaských jsme nakonec dorazili.
Tondovi jsem za organizaci poděkoval v jeho nové návštěvní knize.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

29. 07. 2003

běháme

I o prázdninách se běhá. Pro všechny, kdo mají orientační nebo běžecký absťák chystá Tonda alias black Mapový trénink na Jahodné v sobotu 2.8.03, sraz v 9.00 u vápenky.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

08. 07. 2003

3 denní závody na Kunžáku

Ve dnech 4-7.7.03 jsme se zúčastnili závodů na Kunžáku v Jižních Čechách. Počasí bylo střídavé, někteří zmokli, ale všichni zapáleně běhali. pokračuj

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

01. 06. 2003

podzimní žebříček v červnu

Je to k nevíře, ale v orientačním běhu už máme podzim. 31.5. a 1.6. 03 se běžel v Týnu nad Bečvou 1. a 2. podzimní oblastní žebříček Slezské oblasti a současně žebříček Moravy B.


Ondra překvapuje, daří se mu stále víc: v sobtu 4. a v neděli dokonce 3. Vypadá, že ho to baví. Dorotka tradičně. Výsledky na Stránkách Hanácké oblasti.


O tom, co jsou to smíšené pocity na STRÁNCE s fotkaminapsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

28. 05. 2003

orienťák

Dnes je Beskydský azimut mládeže v Třinci. Bohužel jsem nemohl jít pomoct, ale děcka obě šla, Ondra se včera zašitou rukou. Neprší, tak to dopadne dobře. Jak říká Anička Gavendová, ještě se nestalo, aby se někdo v lese ztratil a potom nenašel

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

12. 05. 2003

Ondra závodí

o závodech o víkendu, Ondrův úspěch

napsal: Roman Kantor [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]


Archiv dle data

Archiv dle kategorií
Počítadlo: