Romanův (ob) deník

Osobní poznámky pro potřeby autora, k nahlédnutí jeho nejbližším a pár přátelům

20. 12. 2004

veselé vánoce a vše nejlepší v novém roce

veselé Vánoce !!napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

15. 12. 2004

boldel

Ano, Aničce táhne na druhý rok, chytá už mnohá slovíčka. Mezi její oblíbená patří: boldel. Ne, tím neoznačuje zdůvodnění tatínkovy nepřítomnosti doma, ani místo, kde by maminka zvyšovala životní úrověň rodiny. Tímto slovem označuje stav pořádku v domě: Dorotčin pokojíček, Ondrovy odhozené bundy a ponožky, maminčino vaření v kuchyni, tatínkovo .... no, na tatínka vlastně nic nemá, že jo.

PS: to je slast si tu napsat co chci a nikdo nemůže protestovat. HTML kod umím doma jen já!! Teď se musím rychle zdekovat. Až si to přečtou ostatní členové rodiny, budu lynčován. Ale spot zůstane.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

09. 12. 2004

vánoční besídka

Vesnické školy mají něco do sebe. Děti do 5. třídy ještě většinou baví veřejně vystupovat, zpívat, tančit. A tak naše oldřichovická škola připravila vánoční besídku pro rodiče, sourozence, prarodiče atd. Akční Dorotka obsadila pro nás místa hned v první řadě. A to bylo dobře, protože bylo na co koukat. Od dojemných prvňáčků hrajících si s písmenky přes sportovce 3. třídy po kovboje a rockery 4. a 5. třídy. Děti byly skvělé, Dorotka krásně zpívala a tančila a do oka se tlačí slza dojetí. Příští rok čeká Dorotku škola v Třinci. Paní ředitelce a paním učitelkám patří velké díky za tu práci a nadšení.

holky
3 holky


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

06. 12. 2004

otec a syn

"Podívej se na tu fotku." řekla Dorotka a vytáhla ze skříňky moji adolescentní fotku a přirovnala ji k poslední fotce vysmátého Ondry. "To musíš dát na internet a nazvi to otec a syn" Tak tedy činím:

Roman Ondra
V čem je rozdíl? No přece v té barvě, že jo.


napsal: roman a dorotka [věčný odkaz][kategorie: osobní]

05. 12. 2004

mikuláš 2004

Roky rychle utíkají, děti odrůstají a tak si již není co více nalhávat Mikuláše a čerta. Dorotka, Jeník a Kubík už odrůstají pohádkám a tak se chytli tradice sami. S vydatnou pomocí babi Ani se vystrojili a vyrazili po okolních domech. Malá Anička je mezitím prospala. Přestože sami aktivně zastoupili Mikuláše, čerta a anděla, nebyli nakonec o nic ochuzeni. Mikuláš - Ondra je odměnil velikými pytly sladkostí a hraček. Odměněna byla i probuzená Anička.
pokračuj

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

05. 10. 2004

hledá se batoh

Dortka oznámila, že jde k PC psát domácí úkol ze slohu: popis svého batohu. Po delší chvíli vypotila tento začátek:

Hledá se školní batoh!!!

Je červenočerný. Zepředu má 3 kapsy a na bocích má také kapsy. V bočních kapsách si nosím svačinu

Poté odešla a mě to nedalo, abych tu slohovku za ní nedopsal:
pokračuj

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

23. 09. 2004

mezi javorovým a ostrým

Je tu podzim a počasí tomu odpovídá. Nebe ocelově šedé od těžkých mraků, ze kterých každou chvíli padá studený déšť, fouká nárazový vítr. Ale přesto mě to už včera táhlo ven, do hor.
pokračuj

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

03. 09. 2004

sms

Aničce poprvé zahrál nočník

Takovou SMS jsem dostal dnes dopoledne od Janičky. Anička radostí popadla nočník a utíkala k babi Ani se pochlubit.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

02. 09. 2004

anička a víťa

Dopoledne měla Anička na návštěvě kamaráda. Víťa přijel s maminkou, maminky si taky poklábosily. Teď, když starší děcka chodí do školy budou mít více času. Domluvily se i na aerobiku 2x týdně. Tak uvidímeV podvečer jsme grilovali párky. Teda já, Janka a Anička. Ondra s Dorotkou si mezitím hráli v písečku ...napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

01. 09. 2004

v lese s 18-tkou
pokračuj

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

28. 08. 2004

folklor

Janka v těšínském kroji
Janka v tanci

O tom, že celou naši známost s Jankou nás doprovází místní folklor jsem tu ještě nepsal. Dnes se v Oldřichovicích konala velká sláva - folklórní soubor Oldrzychovice slavil 25 let existence. A u toho jsme nemohli chybět. Na jevišti se sešly téměř 3 generace tanečníků, od těch nejmladších ze soubouru Tyrka (název odvozen od říčky Tyrka, protékající Oldřichovicemi) přes mládež až po ty starší, tedy generaci naši (bohužel). Téměř 2 hodinový program byl výborně secvičen a obecenstvu se líbil. Janička v těšínském kroji po babičce zářila štěstím. Moc jí to slušelo. Ale do práce nebo po domě by v tom asi chodit nechtěla.

žízeň po tanci

Odkazy:

Fotky Fotky na webshots
napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

15. 08. 2004

s aničkou na kole

Anička ve vozíku v půlce Javorového

Krásná neděle lákala: zajeď si na pivo, zajeď si na pivo. Aby to svědomí tolik netrpělo, jeli jsme všichni, kromě Ondry pobíhajícího ve Vysokých Tatrách, s Mrozikama i milou tchýní Aničkou. pokračuj

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

14. 08. 2004

v dešti do muzea - klobouky v novém jičíně

Sobota byla deštivá a Janku chytlo každoroční předsevzetí vyrazit někam do památek. Volba po otevření Našich hradů a zámků padla na Nový Jičín. V Muzeu Novojičínska na zámku v Novém Jičíně je stálá expozice Nechte na hlavě věnovaná výrobě klobouků. Holkám se líbilo focení s klobouky, Ondra se nemusel rozčilovat, protože v té době přijížděl do Vysokých Tater na orienťácké soustředění


Fotky

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

01. 08. 2004

dorotčiny narozky

Dorotka slavila své kulaté 10 narozeniny na dvakrát. Na Anny, kdy má Dorotoka narozky jsme slavili Aničky, ale narozeninovou rodinnou oslavu jsme uspořádali až v neděli 1.8. Počasí vyšlo, byla i bečka piva. U pípy byla téměř bitva, kdo bude čepovat.

Pro Ondru však měly oslavy smutný konec. Při fotbale v zápalu hry nakopl strejdovi Ivovi patu a má z toho zlomeninu bazálního článku IV prstu na pravé noze. To si nevymýšlím, viděl jsem to na rentgenu. Jo, zapoměl jsem říct, že hrál - jako většina - bosky. Holt strejda má tuhé kosti. O jeho kosti jsem si v dětství zlomil ukazováček i záprstní kost malíčku pravé ruky, nyní se o strejdu láme můj syn.

Ondra si teď prst velmi šetří. Leží jen u TV nebo PC a myslí si, že mu prst za 14 dní sroste, aby mohl na soustředění do Tater a pak na závody na Slovensko. Uvidíme, ve čtvrtek 12.8. má kontrolní rentgen.

FotkyFotky jsem vyvěsil na Webshots, kam jsem zatím zkusmo umístil 2 galerie. Freewareový Program Webshots Desktop používám již léta jako spořič obrazovky a k nastavení pozadí na PC. Teprve nyní jsem zjistil, že je tu spousty galerií pěkných fotek a že jako registrovaný uživatel "neronero3" můžu mít galerie svoje až do počtu nějakých 250 fotek. Objevil jsem tu například moc pěkné fotky Mira Urbana ze Slovenska

Linky:
Fotky na Webshots

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

20. 07. 2004

konec zimy

Pokud náhodou nevíte, kdy začíná léto, tak je to právě dnes. Alespoň Jančino auto to podle přezutí pneumatik zaznamenalo až dnes

Foto: pokračuj

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

18. 07. 2004

tchýně na javorovém

Přestože stařičkou lanovku na Javorový máme téměř za domem, naši rodiče nahoře nebyli celá desetiletí. A tak když dnes ráno Janka naorganizovala výjezd na Javorový, vzali jsme s sebou mou milou tchýni Aniu. Aniu výlet nadchl stejně jako malou Aničku. Přestože Ania měla zpáteční lístek na lanovku v baťůžku, přes bolesti kolen vyrazila s námi dolů do Tyry.napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

17. 07. 2004

srnčí hody po 20

Před 20 lety jsme si s Jankou, po úspěšném ukončení prvního ročníku, poprvé společně vyšli. A od té doby již 20 let spolu vycházíme!! Rozdíl je v tom, že tehdy jsme se museli ohlížet na rodiče a moc je nedráždit a nyní nás dráždí naše děti.

Například dneska. Cestou na srnči hody Ondra půl cesty vrčel a nadával - šli jsme asi 1km pěšky procházkou a debilní rodiče nevzali auto! Naštěstí se cestou přidal soused. Taky pěšky. Ondra sklapl.

Foto:oběd venku
dnes se počasí vydařilo a tak oběd venku chutnal anička tančí na srnčích hodech
Anička si zatancovala místo nás
Nakonec je ale člověk rád, že je má, když takové chvilky radosti jsou tak vzácné:
vzácná chvilka úsměvůnapsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

13. 07. 2004

prázdniny u Anie

Tunis byl Tunis, ale kam se hrabe na prázdniny u babi Ani!napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

09. 07. 2004

dovolená je za námi

Po delší odmlce opět doma. 12 dní jsme strávili s rodinou a rodinou švagrovou na ostrově Djerba v jižním Tunisu. První dny nadšení z nového prostředí, spousty vody, příjemného hotelu, další dny zvyk a ke konci pobytu těšení se domů. Tak jak to má na dovolené být.
Fotky

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

09. 06. 2004

anička se potápí

Anička dělá pokroky v plavání. Už se sama potápí a má z toho radost. Dnes se navíc natáčelo ve vodě i pod vodou. Využil jsem příležitosti a holky nafotil: (Klikni si )

do vody ve vodě pod vodou z vodydomů

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

02. 06. 2004

milášek se mi vrátil

Když jsem po příjezdu domů objevil krabici s opraveným foťákem, připadal jsem si jako Glum, když našel opět svého miláška. Mám z něj radost jak malé děcko

Ixus


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

30. 05. 2004

nádherný let padákem

Ráno se u nás zastavil Petr Kaňuk, instruktor Beskydské školy létání. Naložil mě a Ondru do auta, vyjeli jsme na Javorový. Počasí nádherné, skoro bez mráčku, jasno, lehký vítr v protisměru. Pak šlo vše ráz naráz. Ondra nestíhal ani pořádně fotit (na klasický foťák - viz spot včera).
Roztažení padáku na sjezdovce, krátká instruktáž, nasazení sedačky, přilby, rukavice a krátký rozběh po sjezdovce dolů a už jsem přestal cítit zemi pod nohama. Pod námi špičky smrků Javorového, krásný výhled na Oldřichovice. Obloukem jsme obletěli lanovku, hospodu Miarku a oldřichovický hřbitov . Dole na nás mávala Janka s Aničkou a Béďou, který přijel na kole udělat pár fotek.
Měkké přistání a spousta krásných pocitů. Rozhodně bych letěl znovu.
PS: pokud chceš letět taky, zavolej Petrovi Kaňukovi, telefon +420 776211589. Tomu chlapíkovi můžeš věřit!
PSS: včera jsem napsal, že mě čeká skok padákem. Byl jsem poučen, že to je pro nás paraglidery urážka. My neskáčeme, my létáme
Fotky svoje zatím nemám, budou, zatím odkaz na fotky z 1. kurzu paraglidingu 2004

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

26. 05. 2004

ornelka je hodná

S jarem ožil zájem o Ornelku. Holky už kobylku učí jezdit. Ornelka je trpělivá. Dorotka už jezdí i sama.

Fotky:
Ale kůň není jen ježdění. Je třeba se o něj i postarat a holky v tom nenechávají Dorotku samu.
Anička to zatím vše jen sleduje, jak Verunka Ornelce uklízí byteček

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

23. 05. 2004

sněží

Sněží!! Hory na konci května se zabělely, zasypána byla i naše zahrada.


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

20. 05. 2004

kolečko se polámalo

Ixus

Moje digitální hračka, Ixus 400 se mi po roce náhle pokazil. Zapnu a objektiv vyjede jen do třetiny, zastaví se, za chvíli se zasune zpět a na displeji vyskočí E 18.

V éře internetu stačí do Googlu zadat: E18 Ixus a informace se už sypou. Zadřená kolečka. Nezbývá než zabalit a poslat do autorizované opravny AWH.
Čekám, kdy se mi vrátí zpět

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

08. 05. 2004

narozeniny

Je to tady, poslední třícítka oslavena. Den před narozeninami se sešla se celá rodina, aby mi potřásla pravicí. Mrozíci i Kantoři přijeli na kolech, kravaty zůstaly doma. Dostal jsem krásné dárky, poseděli jsme, popili.
Nejvíc mě ale překvapila Janička. A nejen mě. Když jsem otevřel obálku a přečetl dopis, atmosféra ztuhla. Zvláště babičky se zděsily. V dopise stálo: "Zvu Vás na tandémový let na dvoumístném padáku"
No kdo by odolal takovému pozvání? Jen je třeba domluvit termín. Doufám, že to do 40-tky stihnu

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

04. 05. 2004

croozer 737

Dorotka se sousedkami dnes zahájily bazénovou sezónu. Teplota vody dosahuje jen 19 stupňů, ale holkám to nevadilo.
S Janičkou a Aničkou jsme v pozdním odpoledni - o půl sedmé - vyrazili na projížďku kolmo do oblíbené výletní hospůdky u Černého Kohouta. Cesta tam a zpět 6.9 km. Anička si vyzkoušela svůj nový vozík, který došel zásilkovou službou z firmy Dvě plus dvě. Tato firma se specializuje na "dětské přepravní systémy". Díky tipu od Lucky a Radima jsme si vozík objednali, v sobotu složili a dnes tedy vyzkoušeli na delší trase. Anička sice radějí vozík tlačí než se v něm pasívně vozí, ale když jsem se rozjeli, seděla jak přibitá. Jen Janka musela jet za námi, aby ji Anička neviděla, jinak by Anička chtěla přestupovat za jízdy na její kolo. Naštěstí je ve vozíku pevně přivázána a zakryta ochrannou síťkou nebo i folií.

výlet s Aničkou, Janičkou a vozíkem 2+2

Docela jsme vzbuzovali u kolemjdoucích špatně skrývaný údiv. Myslím, že Croozer sklízí zasloužený obdiv. Už se těším na ty dlouhé výlety na kole.
PS: S firmou www.dveplusdve.cz nemám žádnou smlouvu o reklamě, nevlastním její akcie, ani mi za tento spot nebyla nabídnuta sleva.
PSS: Je opravdu úžasné, co všechno umí v té Číně vyrobit !!

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

30. 04. 2004

jarní praha


na Hradčanech
Poslední dubnové dny jsme s Jankou, Dorčou, Aničkou a Aniou (já a 4 ženské) strávili v Praze. Už dávno nás Janka chtěla do Prahy vytáhnout. Teď nás pozval kolega Dr. Czudek z Nemocnice Podlesí na slavnostní večeři do Španělského sálu, konanou u příležitosti 26. evropského kýlního kongresu, jemuž předsedal. Společenskou akci jsme spojili s výletem. Jen Ondra chyběl, běhal kolem Kunžáku na soustředění SCM.
Janka v Praze studovala a má k ní nostalgické vzpomínky. Od té doby Praha hodně zkrásněla. Celkem pořádek, nové fasády, spousty restaurací a zahrádek a tisíce turistů.


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

19. 04. 2004

ondra gymnazista


Ondra gymplákem. Kod 772 na 8. místě patří Ondrovi.
Blahopřeji. Nejhezčí (doufám) dárek k 13-tým narozeninám sis nadělil sám.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

15. 04. 2004

tata

Je to tu! Anička nyní prochází tím krásným věkem, kdy už mnoha věcem rozumí. Řekneš jdeme papá a ona už bere bundu, obouvá si boty - většinou moje! a cpe se ven. Nebo řekneš jdeme koupat a už běží do koupelny. Zároveň ale nemluví. Jen mama, papu a hau - to je pejsek .
Včera to však bylo zřetelné TATA. Volala mě, když jsem se ji ztratil z dohledu. ... Slza se tlačí do oka. Kdo nezažil, nepochopí.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

04. 04. 2004

1 rok plků

Právě před rokem 3.dubna jsem začal "blogovat", tedy psát tyto poznámky.
Celkem 109 spotů za jeden rok. Na to, že jsem nevěděl, co budu psát, proč budu psát a jestli to bude někdo číst, docela výkon. Co mě však ještě více překvapuje, je kolik lidí sem chodí a čtou ty moje, víceméně osobní poznámky o tom co mě zaujalo.
K dnešnímu dni je na počítadle ukazatel 2006 a to jsem ho zprovoznil od 28.7.03.
Zpočátku jsem měl odkaz na tyto stránky uveden na svých dalších stránkách, které píšu pro pacienty s onemocněním ledvin, na www.ledviny.cz, ale později jsem si řekl, že není proč odkazovat na své osobní stránky z projektu, který tak docela nesouvisí s mým skoro soukromím.
Někdo se možná zeptá, co mě vede k tomu, abych psal obdeník na internetu. Pro sebe si to obhajuju takto:
1. mám tu své nejčastěji používané odkazy a stránku my používám jako homepage (domácí stránku) na svých počítačích.
2. kolikrát se mi stalo, že na něco vzpomínám, kdy že to bylo a v obdeníku to pak najdu
3. pro pár přátel tu věším fotky z orienťáku a ze závodů. Výsledky se většinou zapomenou a za nějakou dobu začnou závody splývat jeden s druhým. Tak se tomu bráním.

Tento deníček zachycuje jen malou výseč toho kolem mě. Velkou část života trávím v práci a možná ještě větší v posteli. A ani o jednom tu nepíšu, a psát nebudu

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

27. 03. 2004

běžky na jaře

Jaro si zatím vzalo dovolenou. Hustě sněží, na hřebeni je kolem metru sněhu a tak to nevyužij. Zvlášť, když jsem ráno s Jankou rozebíral alternativny programu na dnešní den. Janka vyjmenovala 10 různých bodů od dělání pořádku přes drobné kutilské práce až po návštěvu obchodů. Pochopil jsem, že jedinou činností, které stojí zato se věnovat, je vyrazit vysoko do hor na běžky . A dobře jsem udělal. Vyjel jsem v 10.00 lanovkou na Javorový, nahoře bylo -4 st C, spousty prašanu. Horní cestou vyšlapaná stopa. Za rozcestí Ropička jsem dojel tu skupinu, co dělala stopu. Na Ostrém se sešla veselá parta chlapů důchodců. Sjezd na Kozinec parádní až dolů. V této sezóně poslední běžky se vyvedly


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

19. 03. 2004

jarní den


První jarní den podle kalendáře teprve přijde, ale venku bylo dnes 20 stupňů a přestože okolní hory pokrývá ještě hodně sněhu, dole už je jaro. Bujně kvetou sněženky, krokusy, na cesty vyrazily první posthybernické žáby. S Aničkou jsme stihli vylézt na kopec, abychom viděli západ slunce. Anička neúnavně běhá kolem domu, sama nebo s mamkou za ruku.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

14. 03. 2004

medailové žně ve zwardoniu

Ve Zwardoniu v Polsku, na hranici se Slovenskem, se konaly lyžařské závody na Cupliku. Byl to 6 ročník, celkem 160 účastníku v četných kategoriích. Z Třince se zúčastnili naše a Kosovy děcka. Svou účast proměnily v medailové žně. Ondra, Barča a Štěpka skončili první, Aleš 3. a Dorotka na krásném 9. místě. Závody měly příjemnou atmosféru.
Odkazy:Rajcza - spádová obec Zwardonia a oficiální stránky obce

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

13. 03. 2004

babička se uzdravuje


Babička se má čile k světu, bolesti nohy ustupují, začíná rehabilitovat, už se těšíme, až se vrátí domů.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

12. 03. 2004

lyžování na Rači

Ondra lyžoval středu a čtvrtek na Javorovém, já s Dorčou rovněž ve čtvrtek na Javošu. Dnes měl lyžák volný den. Měl jsem objednané volno a tak jsem chtěl vytáhnout Janku i s dětmi na rekreační lyžování na Raču. Proto jsme nevstávali v 6 hodin jak jindy, ale až v 7. Ondra žbrlal, moc se mu nechtělo, ale poté, co kolem nás projeli Kosíci nabalení lyžemi děcka ožila. Vyrazili jsme ve čtvrt na 9, Aničku nechali Ani na hlídání. Horní parkoviště na Rači bylo obsazené a tak nezbývalo než zaparkovat níž a přestoupit na přistavený skibus. Otrávený Ondra zůstal v autě, že nikam nejde. Teprve, když jsem mu podal klíče a vyrazili jsme ke skibusu, došlo Ondrovi, že asi sedět v autě celé dopoledne není to pravé a tak urychleně vytáhl lyže z nosiče a chvátal do autobusu. Milé oslovení, kterým mě oslovil po příchodu do skibusu zde z mravních důvodů uvést nemohu. Jen přítomnost velkého počtu cizích lidí mi zabránila vybuchnout a tak byl Ondrův život tentokrát uchráněn.
Na svahu však všechno ranní napětí vyprchalo. Krásné slunné počasí, rovný, umrzlý terén, vlek na Gruni a na Margušce bez čekání. Janka hoblovala o 106 a užívala si lyžování, letos teprve potřetí.
Okazy: Velká Rača

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

11. 03. 2004

lyžování na javorovém

Javorový vrch se vzpíná kousek od našeho domu a při dobrých sněhových podmínkách se dá dojet na lyžích až domů. Bohužel jak byly vleky postaveny počátkem 80-tých let, tak stojí dodnes s tím rozdílem, že tehdy fungovaly všechny 3. Na parkovišti pod Javorovým se tehdy nedalo zaparkovat, dnes tam v den prázdnin bylo prázdno. Kolem je spousta středisek s lepší dostupností, dobře upravenými sjezdovkami a levnějším pivem .
Dnes po dlouhé době tam byl trénink LO. Terén byl těžký, mokrý sníh, neupravený, vydřená místa. Počasí krásné, věštící přejaří.
Fotky
Odkazy:
web provozovatele chat a sjezdovek na Javorovém
Třinec - majitel lyžařského komplexu na Javorovém
Lyžařský oddíl TJ Třinec

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

09. 03. 2004

neštěstí nechodí po horách

Na psaní nebyla nálada. Mamka poslední sobotu v únoru upadla doma ve sklepě a nešťastně dopadla na pravý bok. Je z toho zlomenina stehenní kosti - zlomenina trochanterického masivu viz přednáška Dr. Stryji: Dynamický skluzný šroub v léčbě proximálního konce femoru. Operována byla hned v neděli ráno.
Mamka má bolesti, stehno má oteklé. Mám obavy o její další rehabilitaci, která bude vyžadovat její velké úsilí. Zatím zůstává v Nemocnici Třinec.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

21. 02. 2004

lyže na Soláni

Tento víkend bylo více lyžařských závodů. Ondra se zúčastnil žebříčkových závodů na Soláni, pořádaných oddílem alpského lyžování v Rožnově pod Radhoštěm. V sobotu jsem dělal řidiče a doprovod Ondrovi, Barči a Patrikovi. Počasí nám přálo, krásné azuro, odpoledne sice začalo pofoukávat, ale na Soláni to vydrželo. Děckám se dařilo, Ondra skončil sedmý, Barča devátá. Jen Patrik měl smůlu a první kolo nedojel.
Stejný další děcka z oddílu závodili na Mostech. Závody to byly otevřené i pro neregistrované a tak si sjela v branách i Dorča.
Ze sjezdovky přímo na myslivecký bál
V neděli foukalo a přišla obleva - alespoň dole. Ondra jel s dalšími dětmi s Tomášem.
FotkyFotky

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

01. 02. 2004

chyť svůj stín


Zajímavou fotku se mi podařilo vyfotit včera na běžkách. Stín letadla míří ve směru letu nad Ostrým.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

31. 01. 2004

víkendové běžkování II


V sobotu jsem vyrazil na stejnou trasu jak před týdnem, tentokrát i se švagren Jankem. V puze na Ostrém jsme dali česnekačku. Stihli jsme to před oblevou, která příšla hned v neděli 1.února.
Fotky Fotky na stránkách Ostrého

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

25. 01. 2004

víkendové běžkováníLetos poprvé se mi podařilo vyměnit sjezdovky za běžky. V sobotu po Jeleních loukách - rovinatý les se spoustou křížících se cestiček. Dnes neděli jsem dopoledne hlídal Aničku - Janka se staršími dětmi lyžovali na lyžařském tréninku. Po obědě výměna stráží. Vyrazil jsem autem do Tyry k hájence. Odtud cestou stálým stoupáním kolem krmelce na hřeben na rozcestí

Vládlo krásné inverzní počasí, jasné nebe, čistý chladný vzduch. Pak dolní cestou směrem na Javorový. Pod Šindelnou dolů zpět do Tyry
napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

22. 01. 2004

první kroky

Ano, dnes. První samostatné krůčky bez držení. Bylo jich jen několik, ale byly a měli jsme z toho obrovskou radost. Nejvíc ale sama Anička. Smála se na celé kolo.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

18. 01. 2004

anička má rok

pokračuj

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

14. 01. 2004

dorotka gorolka


Dorotka se chystá na Loutničku - školní soutěž ve zpívání lidových písniček. A protože chce být akční, půjčila si od maminky gorolský kroj. Ganc ji to pasuje. (Docela jí to sluší)

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

08. 01. 2004

anička je podvodník !!


Fotky z 18. listopadu 03 to jasně dokazují! Co k tomu dodat?

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

05. 01. 2004

už mi bude rok


Aničce bude 14.ledna už jeden celý rok. A tak si sedla za počítač a napsala pozvánku babičkám, dědům, tetičkám, strejdům, sestřenici a bratrancům. No, moc čitelné to nebylo a tak dostanou aspoň tuto fotku s pozváním na oslavu. Už se těšíme.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

25. 12. 2003

ostrý již tradičně


Štědrý den jsme prožili v poklidu a ve zdraví. První svátek vánoční nás přivítal krýsným slunečným, příjemně mrazivým počasím. Bylo to právě před rokem, co jsem v záchvatu boje s obezitou a v rámci zlepšování kondice vyrazil s novými turistickými tyčkami na Ostrý. Počasí bylo stejné jak letos, možná nebe bylo ještě čistší. Fotky z loňska jsou na stránce Ostrého
Letos nás původně mělo jít více, ale nakonec zvítězilo teplo domova a zbyl jsem na výstup sám. Rozhodně jsem však nelitoval, že jsem vyrazil. Počasí bylo lehce inverzní, s narůstající nadmořskou výškou rostla i teplota. Tempo jsem nepřeháhněl, byl ostrý mrazivý vzduch a nechtěl jsem si vypálit průdušky. V polovině cesty zvalo k odpočinku nové odpočívadlo. Pramen pod vrcholem zamrzl. Další překvapení mě čekalo, když jsem nahoře vyšel z lesa. Malá Fatra na obzoru, jindy tak vzdálená byla na dosah. Ale to nebyl všem překvapením konec. Dvě dámy na koni jsem na Ostrém vypadaly jak z nějakého filmu. Závěrečné panoráma a rychle zpět dolů do údolí a domů na skvělý oběd u tchýně

Fotky Fotky na stránce Ostrého

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

22. 12. 2003

veselé vánoce

Fotkynapsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

15. 12. 2003

první sníh


A je to tady, první pořádný sníh nás letos překvapil až 15. prosince. Ondra i já jsme ráno vyrazili v polobotkách resp. prestižkách a odpoledne jsme se brouzdali sněhem k domovu. Večer to Ondra ve sněhu ode mě pěkně schytal

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

14. 12. 2003

veselé vánoce

Tak to Janička naorganizovala. Janička zatopila v krbu, pozvali moje rodiče, já jsem vytáhl stařičký stativ - Ondra se divil odkud takové poklady mám - a šli jsme na věc.
Focení vánočního a novoročního přání vůbec není jednoduché. Tu se bil Ondra s Dorčou, tam zase Anička sundávala čepici, pak zase někdo zavřel oči, pak zase Ondru pálila záda od krbu. Tatko mačkal spoušť na stativu co mohl.
Výsledek stojí za to:


Po focení jsme poseděli, něco vína upili, někteřído němoty

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

27. 11. 2003

anička už pomáhá


Anička je živé dítě, nic jí neunikne, mamince už pomáhá v kuchyni.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

24. 11. 2003

není irík, je ornelka


Dorotka se dočkala! Býci z chléva u dziadzia zmizli, chlév byl krásně vybílen a upraven na stáj a od minulého týdne má novou obyvatelku. Krásnou plavou poní klisničku Ornelku. Děti naše i ze sousedství z ní mají radost. A protože je ještě mladá, mohla na ní sedět zatím jen Anička. Ostatní děcka se svezou až příští rok na jaře.


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

24. 11. 2003

nazdar


Koukám jak to tu vypadá po 14 dnech. Vrátil jsem se ze San Diega (o plánu cesty do USA jsem už psal) a nevím o čem mám dříve napsat, těch vjemů bylo hodně a tak zatím jen koukám a časem se podělím o své dojmy z USA.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

09. 11. 2003

útěk za sluncem

Již v sobotu odpoledne zakryla nebe neproniknutelná studená mlha, která nám zabránila sledovat noční úplné zatmění Měsíce. Nedělní ráno bylo tmavě šedé, vidět bylo na pár kroků, psa bys nevyhnal. Stačil klik na Lysou horu, další na Raču a Praděd a bylo jasné, že příroda si s námi hraje: na všech webkamerách modré nebe. Ondra i Dorotka odmitli, Janka vařila oběd a tak jsem vyrazil sám. V 10:34 vyrážím o myslivny na Ostrý. Venku slabě nad nulou, šero, mlha, prsty mrznou. Teprve pod druhou cestou se nebe trhá.

Zima rázem zůstává dole, nade mnou jen modř nebe bez mráčku. Z Ostrého nádherný výhled na Malou Fatru v dálce


Fotky na Fotky ostry.wz.cz

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

31. 10. 2003

plavu

Dnes stejně jako jindy jsem byl ráno plavat. Nejhořší je ráno se donutit vstát z postele. Celá rodina spí, jen mě můj stařičký palmtop pípá v 5:25 na nočním stolku a nutí mě vyjít do té tmy. Venku je zima, v posteli tak teplo. Ale nedá se svítit. Je pátek a je čas, v 6:06 odraz od stěny. S prvními kraulovými tempy už mě ospalost a nevrlost opouští, musím se soustředit na počítání. Vedle plave Ruda, ten už má pár bazénu za sebou. Končí po 120 bazénech. Zastavuju u něj, mám za sebou 96 bazénů. Přesně minuta společenské konverzace - jak bylo o víkendu, co počasí a v pondělí zas ahoj. Ruda jde učit své svěřence v ústavu a já pokračuju. V 6:59. 120 bazénů, 3 kilometry. Pocit spokojenosti kalen tím nočním vstáváním zase v pondělí ....

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

30. 10. 2003

anisek


Anička má zájem o své okolí ...

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

28. 10. 2003

marek skinhead

"Máš ještě ten holící strojek na vlasy?" volal ve státní svátek večer Tomáš.
"Jo, co se děje?"
"Marek se začal sám stříhat a mama ho nesmí vidět, jinak ji raní mrtvice"
"OK, tak přijeďte"

za chvíli dorazil Marek
a za ním

zdrcený Tomáš

S tím se nedalo nic jiného dělat, než ostříhat - strojkem bez násady:

Ale v čepici to je lepší a hlavně výhodné - hlava funguje jako suchý zip.
Marek byl velmi spokojen, konečně střih dle vlastních představ. Asi hoďku poté, co odjeli, přila SMS:
"Tata mě ještě sjel holícím strojkem. Hlavu mám hladkou jako dětská prdelka"

PS: Marečku, tos nevěděl, že tě ujec vyvěsí na web, co? Své dojmy vlož do Návštěvní knihy


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

09. 10. 2003

anička plave II


Anička má ráda vodu. O tom jsem tu psal už v srpnu. Teď Janka chodí s Aničkou na plavání kojenců, organizované Kenny v Třinci. Dnes bylo plavání tatínků s miminy. Přišli téměř všichni tatínkové. Dětem jsme zpívali kolo kolo mlýnské a podobně a vyvrcholením bylo potápění našich miminek. Tatínkové dostali za odměnu:
Lízátko
Janička udělala tisíce fotek Fotky

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

06. 10. 2003

víza do usa

Protože se chystám díky sponzorství mého zaměstnavatele na Ledvinový týden 2003 v San Diegu, musel jsem si zajistit vstupní vízum do USA na Velvyslanectvní USA v Praze.
Nebudu zastírat, že jsem měl obavy z byrokratických obstrukcí. O to více jsem byl mile překvapen milými úsměvy a rychlým - celkem 12 minutovým průběhem pobytu na US velvyslanectví.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

19. 09. 2003

den bez auta ?!

Tak tu máme Den bez auta. Nemám rád tyto demonstrativní akce, protože nic neřeší. Naopak vzbuzují dojem, že jsem něco udělal pro obecné blaho a zase mám rok pokoj. Jsem přitom překvapen, jak jsou děti zpracovávány i ve škole. "Ne abys jel do práce autem! Pojedeš na kole!" hustí Dorotka do mě. Ondra má svůj názor: "Takové kraviny."
Shodou okolností pořádá Nemocnice Podlesí Tour de Karpentná Cup - závod na kolech pro zaměstnance zrovna dnes 19.9.03. A tak shodou okolností jsem po letech jel opět do práce na kole.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

18. 09. 2003

s Janičkou dnes poprvé

Ano, je to tak. Dnes s Janičkou poprvé..
Už z práce volám své Janičce: " Mám pro Tebe návrh. Nechceš dnes se mnou? Aničku dej k babičce a jdem na to." Janička podle mého očekávání vřele souhlasila. Aničku jsme předali babičce a před šestou jsme vyrazili. V 17:52:30 jsme zahájili akci. Velmi rychle jsme se dostali do obrátek, za chvíli jsme funěli, potili se. Janku jsem stále upozorňoval: "Ne tak rychle, po tak dlouhé době to nesmíš najednou tak přehánět!" Ale to neznáte Janku. Ta neumí dělat věci na půl. Když už se do toho dá, tak nepustí. A tak jsme spolu stoupali stále výš a výše. A pak to přišlo. Po 35 minutách jsme ruku v ruce dosáhli společně vrcholu. pokračuj

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

17. 09. 2003

zvonek

Zvonek jsme koupili už hodně dávno na dovolené v Českém Ráji v roce 1998. Ležel někde schovaný. Dnes jsem ho našrouboval. Holky měly evidentní radost.
napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

17. 09. 2003

co z těch holek bude?

Anička dnes spala po dlouhé době dobře, přestože rýma není ještě úplně pryč. Janka volala v 9:30, že Anička teprve vstala. Snad už to bude za námi. (Na nějakou dobu).
Jirka Kouba, jehož stránky rád špehuju, má obavy, zda z jejich Aničky nebude karbaník. Tak jsem mu do komentáře napsal, že z jeho Aničky bude karbaník, z naší bude ....?.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

15. 09. 2003

neprospané noci, nikoliv jako zamlada

S Jankou už 3 dny skoro nespíme. Příčinou nejsou erotické hrátky, ale nemocná Anička, která s ucpaným nosíkem, rostoucími zoubky se budí co čtvrt až půl hodiny. A tak nosíme, kojíme, převlíkáme, zpíváme. O víkendu jsem spal v Ondrově posteli a Janka vstávála, ráno v 6 výměna stráží a Janka dospávala a já houpal, krmil, převlíkal. Dnes jsem dokonce vynechal ranní plavání
Dnes jsem se na oblíbeném weblogu u Koubů dočetl, jak čistit nosánek maličkému kojenečkovi - taky Aničce - vysavačem ! No, Janička používá klasickou odsávačku na podtlak tvořený odsáváním ústy ... blee.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

13. 09. 2003

když ne Mánes tak aspoň Ostrý

Druhou sobotu září se koná tradiční turistická akce Mánesovou stezskou. Letos však jsem osiřel: Janička pečuje o nemocnou Aničku, Ondra odjel na závody do Brna a Dorotka má jiné priority. Navíc ráno bylo mokré a mlhavé a tak mi ani moc nevadilo, že si neodšlapu svou 25-tku. Myslel jsem, že i brácha s ženou to vzdají, proto jaké bylo mé překvapení, když jsem ve 12:10 dostal SMS: 25 MANES, OSTRY, 1. POSTUPNY CIL, I.a M. A protože odpledne se vyčasilo, vyrazil jsem alespoň na svou oblíbenou trasu Tyra Ostrý. Vzal jsem s sebou foťák. Během 35-minutévého výstupu jsem pořídil pár fotek. Slunce už už zapadalo za protilehlý hřbet Šindelná-Javorový. Těsně pod vrcholem cesty jsem vyfotil zapadající slunce. Nahoře už bylo slunce za obzorem. Cestou zpět jsem si oběhl údolí Tyry - na druhé cestě doleva a po cestě dolů až k hájence. Mapka je na ostry.wz.cz. Docela mě z toho bolí nohy i dnes v pondělí, kdy to píšu. Ale radost z krásného výběhu zústává stále. Stránka fotek a jednotlivé fotky se budou načítat asi pomalu, jsou trochu větší a zachycují jednotlivé části cesty na horu, poslední 2 fotky pak jsou ze zpáteční cesty.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

08. 09. 2003

je to tady: syn lepší otce

klik
Včera neděle byla. Pracovní, drobné údržbářské práce doma, děti se nudily, Ondřej neměl do čeho píchnout, hrál hry na PC. K večeru před 6-tou jsem ho vyprovokoval: jdeme na Ostrý! Kupodivu jsem ho nemusel moc přemlouvat. Rychle jsme sbalili tyčky a v 18:10 vyrážíme od hájenky v Tyře. V úvodu jsem udělal 2 fotky a Ondra tak získal asi 10m náskok a před sebe mě už nepustil. Nasadil ďábelské tempo, přestože jsme si říkali, že půjdeme rekreačně na čas 35 minut. Stěží jsem držel krok, prvních 10 min jsme šli spolu, ale v úseku serpentýn, kdy já už funěl na 110%, si to Ondra začal zkracovat přímo do kopce. A tak jeho náskok narůstal. Na druhé cestě už asi 30 metrů, volal na mě ať pohnu, ale já ho poslal, ať si měří na stopkách čas, a mě taky. Závěrečný úsek Ondra běžel (já taky, ale pomaleji). Výsledek? Ondra 25 minut 30 s, já 27 minut 18 s.
Jednou to přijít muselo, kdy syn překoná otce, ale tak brzo?
Je to tím, že zatímco Ondra ve 12 sportuje (lyžování, orientační běh) já ve 12 jedl a na pololetí v 6. třídě měl z TV za 3 !!. Přestože od puberty (která zřejmě neskončila) se snažím sportovat více-méně regulerně, už to do penze nedoženu.
Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš
Mám z Ondry radost.
Fotky jsou na stránce Ostrého.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

05. 09. 2003

srandička - historické foto

Je Ti smutno, chceš se zasmát? Podívej se na stránku Biografie dole, kam jsem přidal 3 historické fotky...
Už je ti líp?


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

04. 09. 2003

dovolená u moře

Tak jsme zpět. Dovolená na Zakynthosu utekla rychle. 11 dní lenošení, jen pomalého chození na pláž nebo k bazénu, hlídání Aničky, přečtení beletrie. Viděli jsme Blue Caves, byli na výletě lodí, plavali jsme v jeskyních s nádhernou průzračnou modrou vodou. Dokonce jsme viděli jednu karetu. Karety jsou až 1m velké mořské želvy, které koncem srpna a začátkem září připlouvájí od Afrických břehů právě k jižní pláži ostrova Zakynthos, kam kladou vajíčka. Anička dělala velké pokroky, už sama se postaví v postýlce, moře ji bavilo, ale nás a větší děti ještě více. Dokonce babička nenechala dědu v moři samotného, jela i lodí na výlet.
Vše uteklo rychle, bylo třeba sbalit a letět zpět.napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

20. 08. 2003

výročí

Dnes je tomu 15 let, co jsem si Janku odvezl. Letí to hrozně rychle a člověku to připadá jako včera, co jsme tam stáli.
Díky Jani za těch 15 vzrušujících let a těším se na ty další před námi.napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

19. 08. 2003

just zante!

Už se to blíží, už se nemůžu dočkat. 22.8.03 vzlétá letadlo z Ostravy Mošnova a míří na ostrov Zakynthos nebo jen Zante. V hotýlku Letsos si budeme užívat svých 11 dní dovolené. Radost nedokáže zvrátit ani zemětřesení na sousedním ostrově Lefkadě.
Další odkazy:
Zakynthos na volném
zakynthos.cz, nebo
vesnice kam jedeme: Alykes
mapa Alykes


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

17. 08. 2003

lysá hora

V mých 38 letech teprve poprvé na Lysé hoře, nejvyšší hoře Moravsko-slezských Beskyd. Jeníci tráví krátkou dovolenou v nádhereném penzionu Sluníčko (web penzionu). S holkama J+D+A jsme ráno vyrazili na návštěvu za nimi, s tetičkou a klukama jsme je nechali u bazénu a tobogánu a se švagrem Jeníkem jsme vyrazili nahoru, vyzbrojeni turistickými holemi a flaškou Magnezie.. Vyrazili jsme v poledním slunci - v 12:45, vyvrcholení jsme dosáhli ve 14:05. i Janek společně. Cestou jsme potkávali tisíce lidí. Přesně naopak než můj zážitek z pátku.
Následná koupel v bazénu penzionu Sluníčko byla fakt supr. Ani Janka neodolala supr tobogánu

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

15. 08. 2003

ostrý téměř v noci


Sám večer ve 20:00 na špičce Ostrého ve výšce 1044 m n m. Všude ticho, klid, slunce právě zapadlo, kolem pokřivené buky rezervace Čerňavina, na zemi koberec hustého zeleného borůvčí. Zapomenutý kout, který je přitom všem na očích. Cestou jsem nepotkal jediného člověka a přitom ostravská aglomerace končící v Jablunkově s hustotou obyvatelstva jak v Bangladéži, jak říkávál náš zeměpisář, je téměř na dotek.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

15. 08. 2003

máme Iríka!!

Volala mi Dorotka: Máme Iríka! Máme Iríka!
Musel jsem si sednout, tušil jsem, která bije. Včera Janka a děti: Dorotka, Jeník a Kubík byly na koních a tam viděly Iríka - poníka, který byl na prodej. Doma pak nemluvily o ničem jiném a hlavně - věděly před kým své nadšení ventilovat. Dziadzio se rozhodl, že oba býci pujdou brzo na jatka a místo nich do chléva půjde poník.
Jasně jsem vymezil podmínky: kůň není můj, nestarám se o něj, ale pokud dziadzio vymění býky za poníka, rád na poníka přispěju. Když už musíme žít u hnojiště, ať z toho děti mají užitek.


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

14. 08. 2003

člověka to potěší

Člověka potěší, když zjistí, že sám není sklerotik, ale je nás více. Včerejší Popis Elkovy paměti jeho ženou je určitě blízký mnoha dalším...
Sestřičky na dialýze vědí, o čem mluvím.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

09. 08. 2003

jmeniny - proč nejsem Josef

Ráno jsme s bráchou byli domluveni na výběh na Ostrý. Již několik dní jsou tropická vedra a tak odpoledne se moc hýbat nedá, ale po ránu je příjemně chladno. Ondra původně strejdu provokoval, ale protože v noci kašlal, nakonec s námi nešel. V 8:24:45 jsme vyrazili od hájenky v Tyře nahoru. Pomocí tyček jsme zvádli 3 km s 400m převýšením za 27 minut. Ondra zuřil - s bráchou jsme trhli náš (můj a Ondrův) časový rekord!
Chatu na Ostrém otervírají až v 9 a těch 5 minut se nám nechtělo čekat. O půl desáté jsme byli doma, relax v bazénu, od bráchy jsem k jmeninám dostal láhev vína a krásný den mohl pokračovat.
Janička však byla jiného názoru. "Je třeba to a ono, nejlépe vše najednou." Brácha to vystihl přesně: "Kdybys byl Josef, tak už jsi 2 dny v lihu." Měl pravdu, místo bujarých oslav jsem vytáhnul motyky, kolečka a celý den jsem ukládal obrubník - téměř poslední dodělávky kolem baráku:
Naštěstí na večer přišli oboje rodičů a brácha s Ivoškem a při talíři smažených tvarůžků jsme to oslavili i s Aničkou.
Konec dobrý, všechno dobré, i Janička v kytičkách zářila jak sluníčko:


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

07. 08. 2003

anička plave!!


Anička byla dnes v bazénu. Přijdu z práce, doma nikdo, hledám kde je kdo a holky jsou v bázénu:


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

03. 08. 2003

výlety

V pátek 1.8.03 jsem si vzal volno a vyrazili jsme na výlet. Každoročně nás maminka Janička vytáhne na nějaký hrad nebo zámek a letos už dokonce Dorotka dostala absťák a domáhala se nějakého hradu. pokračuj

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

30. 07. 2003

jak hubnu

O tom jak hubnu se můžete přesvědčit na tomto obrázku:
tady.
PS: chudák Anička a její kočárek.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

27. 07. 2003

narozeniny

Dorotka měla 26.7.03 9 let. pokračuj

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

15. 07. 2003

výběh na Ostrý

Ondra dostal na prázdniny infividuální tréninkový plán a bere to hodně poctivě. Chtěl si někam zaběhat, tak jsem mu navrhnul výběh na Ostrý. V 18.45 vyrážíme s teleskopickými tyčkami od hájenky v Tyře nahoru. Trasu 3 km s převýšením 400m zvládáme za 27 min 18 vteřin. Běžet se moc nedalo, ale rychlochůze to určitě byla. Po cvhilce odpočinku sešup dolů za 15 min 39 vteřin. Cestou míjíme 3 kluky na sjezdových horácích, když uprostřed serpentín vyměňovali duši pro defekt. Za hodinu a pět minut jsme byli zpátky doma. Bazén fakt přišel vhod. Ostrý je supr.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

13. 07. 2003

výlet do hluchové - Anna Kantorová zpět po 85 letech

V sobotu 12.7.2003 jsme podnikli výpravu na kolech do Hluchové. Více samostatná reportáž.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

11. 07. 2003

změna designu

Trochu jsem si pohrál se styly a prokopal uspořádání stránek. Téma blogování mě natolik chytlo, že jsem tomu přizpůsobil svůj web. Novinky se budou objevovat chronologicky zde uprostřed sloupce, kliknutím vpravo na archiv lze novinky zobrazit podle kategorií. pokračuj

napsal: Roman Kantor [věčný odkaz][kategorie: osobní]

30. 06. 2003

pták doma

Dorotka se Štěpánkou a Barčou našly v sobotu mláďátko malé vlaštovky v trávě, bylo slabé, hnízdo jsme nenašli a tak se děti začaly o ptáčka starat. pokračuj

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

23. 06. 2003

plavání

V pondělí bylo poslední plavání na kryťáku v Třinci v této sezoně. Na stránkce Plavání si vedu evidenci. Celkem jsem naplaval od začátku roku 87 km za rovných 25 hodin. Po prázdninách to začne znovu a už se těším

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

04. 06. 2003

nemocnice

Včera jsem se zúčastnil valné hromady Nemocnice Podlesí. Absolvoval jsem téměř všechny valné hromady. Za posledních 10 let jich bylo mnoho. Výsledky, které nemocnice dosáhla v loňském roce jsou úchvatné. Z jedné strany nelze srovnat s tím, co tu bylo před 10 lety, z druhé strany odhodlání pokračovat v budování společnosti zůstává stále stejné.

Nelze vyjmenovat všechny ty skvělé lidi, kteří se na tvorbě jména nemocnice podíleli a podílejí.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

30. 05. 2003

pióntulinek

Pióntulinek (česky Páteček - to je blbost) bývá nejkrásnějším dnem týdne - před námi je víkend. A dnes se vyvedl. Nádhrené počasí, čkají nás oslavy 10 Nemocnice Podlesí s.r.o.. Zítra závody v Týně nad Lipníkem - jedou jen děti, já pracuji doma, a v neděli jedu taky poběhat po lesích pod Helfštýnem.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

29. 05. 2003

10 let Nemocnice Podlesí

Dnes se konají velké oslavy 10 let Nemocnice Podlesí. s.r.o.

napsal: Roman Kantor [věčný odkaz][kategorie: osobní]

28. 05. 2003

úraz v lese

Včera Ondra s Alešem pracovali v lesíku, tvořili velkou přehradu. Ondrovi přistál na levé ruce rýč a způsobil jizvu. Přiběhl bledý a zpocený domů, v šokovém stavu, aniž by rána krvácela. Měl tam malou ranku v délce asi 1 cm, ne do hloubky, ale protože se rozevírala, bylo ji nutno chytit stehem.
U nás v nemocnici Podlesí není ambulance na úrazy vybavena, a tak jsme jeli na Sosnu. Nejdřív mě sestra nechtěla pustit dovnitř, že prý abych neomdlel, ale když jí Ondra řekl, že jsem doktor, tak mě pustili.
Ondra byl statečný a vydržel steh bez opichu. Myslím, že já bych v jeho věku tam pěkně vyváděl, ale to mu neříkejte.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

04. 05. 2003

výlet na Ostrý

na stránce věnované Ostrému přidáno pár foteček z výletu na kolech který se konal 4.5.03 tu


napsal: Roman Kantor [věčný odkaz][kategorie: osobní]

01. 05. 2003

jaro je tu

Janka políbena pod magnolií a co z toho vzešlo

30.4.03: Přidána stránka o mém hubnutí - viz levý sloupec nahoře nebo viz tu

napsal: Roman Kantor [věčný odkaz][kategorie: osobní]

14. 04. 2003

ostrý - hora v Beskydech má stránku

Ostrý mě láká - párkrát jsem si ho "vyběhl" a přitahuje mě stále víc. Tak jsem mu začal tvořit vlastní stránku :-) viz Ostrý 1044 m.n.m.v Beskydech

napsal: Roman Kantor [věčný odkaz][kategorie: osobní]

05. 04. 2003

Jak jsem vybíral fotoaparát

Jak jsem vybíral fotoaparát - IxusKlik

napsal: Roman Kantor [věčný odkaz][kategorie: osobní]

03. 04. 2003

First post

Tento blog vznikl nevím jak, ale časem se to naučím

napsal: Roman Kantor [věčný odkaz][kategorie: osobní]


Archiv dle data

Archiv dle kategorií
Počítadlo: