Romanův (ob) deník

Osobní poznámky pro potřeby autora, k nahlédnutí jeho nejbližším a pár přátelům

01. 09. 2004

odřezaná hlava

Ve zprávách právě hlásili o 400 lidech zadržovaných ve škole někde v Osetii. Na internetu jsem se pak dočetl o teroristech, kteří zabili 12 nepálských dělníků, jednomu z nich uřezali hlavu. Dokonce jsem na internetu našel video, kde je přímý záběr toho hrůzného činu. Odkaz na to svinstvo tu neuvedu. Viděl jsem prvních několik vteřin, pak se mi skoro zatmělo před očima a rychle jsem ten hnus vypnul a nenávratně vymazal z PC.

Proč to ti bohužel-taky-lidi dělají nelze nijak pochopit. Odkud ze bere tolik fanatismu a nenávisti.


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: politika]

24. 08. 2004

komunizm v muzee

Psal jsem o návštěvě muzea v Novém Jičíně. Na stole ležela brožurka "muzeum klobouků" za 10Kč, která obsahuje vícejazyčný text. Zkusil jsem si dávno zasutou znalost azbuky a začetl se do ruského textu.

Zatímco český text říká:


Po únoru 1948 bylo podle zákona o znárodnění začleněno do Tonaku 24 menších podniků z celého území.Ruská verzce píše:
Posle pobedonosnogo fevrala1948 goda ...


a navíc text, který v české verzi nebyl

K samym krupnym pokupatelam prinadležat gosudardstva Južnoj Ameriky, GRD, GDR, SSSR i drugie sicialističeskie i kapitalističeskie gosudarstva


V roce vydání 1990 (!!!) již stihli upravit českou verzi a vymazat zmínku o vítězném únoru stejně jako chlubení se vývozem do Německé demokratické republiky a jiných socialistických států. V ruské verzi však ke změně nedošlo a to ani 14 let od vydání brožurky. Tuto brožurku můžete zakoupit za 10 Kč i elektronicky na webu - první řádek "muzeum klobouků, jen není nikde uvedeno, že se jedná rovněž o historický dokument a nikoliv aktuální průvodce.

Bacha, teď čtu pro jistotu anglický text:
The products of Tonac are exported to 54 countries, the export amounts to 53% of ins total output. 45% of this amount are exported to the capitalist countries and 55% to the socialist ones.


Na stránkách firmy Tonak naštěstí žádné reminiscence na komunismus nenajdete. Kéž bychom se s ním setkávali jen muzejních materiálech ...

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: politika]

11. 06. 2004

volby do evropy

Tak jsem byl volit. Nejsem zrovna eurooptimista a tak jak většině Evropanům mi je Brusel hodně vzdálený. O programu stran ani o činnosti Evropského parlamentu toho moc nevím a k volbám se mi nechtělo. Nakonec však zvítězila tato úvaha: Pokud nedám hlas někomu alespoň trochu solidnímu, o němž si můžu udělat názor podle jeho dosavadní práce, pak dám svou neúčastí jistý hlas některým "populárním" osobám nebo extremistickým stranám, kteří mají své voliče věrné a k volbám chodící - viz komunisti, železní, bobo, kožení, busterové apodobní

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: politika]

07. 06. 2004

chudák dítě

Tak malá a už téměř v ilegalitě!
Anička dostala malé hrábě a lopatičku ke hraní.
hrábě a lopatka pro Aničku?

pokračuj

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: politika]

26. 03. 2004

senát

Primárně si myslím, že v tak malém státečku je senát přebytečná instituce. Nyní však u mě zabodoval, když vrátil sněmovně zákon, tvrdící, že se prezident Beneš zasloužil o stát.
Proč se sněmovna snaží historické hodnocení složité politické osobnosti vnutit národu zákonem? Jaký to má význam?
Je mi líto, že musím platit ze své mzdy:
- politické hodnocení Beneše formou zákona
- zákaz interupcí v době, kdy jejich počet dosahuje historického minima (výmysl 3 chlapů, kteří nikdy interupci podstoupit nemohou)
- zákonné prosazení spisovné češtiny do soukormých médii (výmysl komunistky s příznačným jménem Levá)


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: politika]

12. 12. 2003

nespolkni houpačku!!

Anička má, jako většina dětí, houpačku. Tu klasickou, dřevěnou.


Ale pozor! Houpačka může být dítěti nebezpečná. Jak píše výrobce, například tím, že jí kojenec sní!

Nebezpečné malé části jsem na houpačce, složené z kusů dřeva a provazu, opravdu, ale opravdu nenašel.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: politika]

02. 10. 2003

geneticky upravené mléko

To musíte vidět: . Jak bojují na Novém Zélandu proti geneticky upraveným potravinám. Téma mě nezajímá, ale ta fotka je maso.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: politika]

05. 09. 2003

nejdříve rum, nyní marmeláda

O evropské unii jsem už psal dříve, že se jí ohání kde kdo.
To co píše Aktovka o marmeládě na svém blogu však ukazuje druhou stranu mince: k Evropské unii je třeba být nanejvýš ostražitý.
S chapadly byrokratického monstra máme své vlastní zkušenosti nejen z dob komančů, ale od druhé poloviny 90-tých let i u nás. Např. ke kolaudaci našeho bazénku velikosti 10x4,2 metry bylo přizváno 10 účastníků. Když se nás paní ptala, kam budeme vodu vypouštět, odpověděl jsem, že do potoka. Odpověď ji zděsila a přátelsky nám doporučila, abychom uváděli, že voda bude použita na zálivku. Přitom kanalizace v naší obci není, přepady z žump místních domů vedou právě do potoka, ale voda, která je lehce chlorovaná a čištěná pískovým filtrem, ve které se koupou i kojenci , se do potoka nehodí

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: politika]

24. 07. 2003

evropská unie

Zaklínadlo na začátku století: my nic, to evropská unie.
Jen si všimněte opakované argumentace politiků, úředníků, zemědělců, hygieniků, a já nevím koho ještě: každé nepopulární opatření zaváděné v této republice je zaváděno z jediného pseudodůvodu: unie to tak chce.
A tak tu máme nerezové stoly v kuchyních, vyhozené teplé jídlo po 3 hodinách, bezdotykové vodovodní baterie, normalizovanou délku prezervativů, a tuny dalších kravin.
Pravá příčina je přitom ukryta úplně někde jinde. Každý chce vydělat, každý si musí zdůvodnit smysl své práce ..

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: politika]


Archiv dle data

Archiv dle kategorií
Počítadlo: