Romanův (ob) deník

Osobní poznámky pro potřeby autora, k nahlédnutí jeho nejbližším a pár přátelům

29. 05. 2004

foťák je ok - informace téměř on-line

V pondělí jsem poslal foťák do AWH servisu, v pátek mi přišlo poštou potvrzení o převzetí zakázky s předběžným termínem vyhotovení do měsíce!!. Dnes - v neděli - jsem najel na stránky servisu a po zadání čísla zakázky jsem se dozvěděl, že foťáček je opraven, dozvěděl jsem se opravené chyby a den, kdy bude poslán zpět. Neuvěřitelné.


screenshot


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: web]

26. 05. 2004

eurocare - vlastní prezentace !!

Na serveru firmy BBraun se objevila zatím testovací verze webové prezentace EuroCare.
Stránky vypadají pěkně a účelně.
Chybí mi kontakt na webmastera

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: web]

17. 03. 2004

psací stroj - co to je?

Technologie jde dopředu. Není to tak dávno (nebo je?), když jsem v roce 89 začínal pracovat jako lékař na interně, bylo nutné zvládnout psací stroj. Největší umění bylo správně založit kopíráky. A to jsme v tehdejším ZÚNZ již tehdy měli sekretářky, které definitivní propouštěcí zprávu psaly na psacím stroji.
Včera a dnes proběhlo na nemocničním intranetu oznámení o čištění psacích strojů a následná výměna názorů:


Je pravda, že mladší kolegové psací stroj už ze své praxe neznají a opravdu v nemocnici je těžké psací stroj najít.
PS: Co zůstává stejné, je klávesnice. Nejrychleji se na ni píše všemi 10

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: web]

05. 01. 2004

fotky z marsu

Fotky z Marsu na stránkách NASA !!
Homepage NASA

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: web]

04. 01. 2004

kdo není na webu, jako by nebyl

Náš reálný svět stále více se zrcadlí ve světě virtuálním. Kdo není na webu, jako by nebyl. A tak se ve virtuálním světě objevil i lyžařský oddíl Třinec, Black výrazně vylepšil stránky orientačního běhu.
Klubové internetové stránky výrazně zlepšují komunikaci a organizaci oddílu, jen doufat, že internet bude co nejdřív dostupný doma všem členům oddílů.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: web]

19. 12. 2003

přiznání blbosti

Vždy se směju Těm, co si stěžují na to, že za všecko může počítač. Říkám jim, že chyba je většinou v lidském faktoru. Včera se mi to vrátilo jako bumerang a opět jsem měl pravdu - debil je většinou člověk, bohužel v tomto případě já.
S Janičkou jsme večer usedli k PC a začali rozesílat vánoční přání mejlem. Je to to přání, o kterém jsem tu už psal. Posílali jsme to přes webové rozhraní ze Seznamu. Aby nebylo nutné pokaždé dlouho čekat, až se načte fotka z PC na server, chtěl jsem to řešit šalamounsky: přeposílat již odeslanou zprávu i s fotkou přímo ze serveru. A ono to fungovalo! Časy byly kratičké a tak nám to šlo jedna radost.
Když jsem si po provedené práci oddechl, bleskla mi hlavou špatná předtucha: když přeposílám zprávu v Outlook Expressu, vidím tam přece celou i tu zprávu předchozí a tady se mi objeví jen pole pro nový text!. Kliknutí na poslední odeslanou zprávu mě ujistilo v mých obavách: přílohou nebylo jen původní foto, ale všechna předchozí přání i s emalovými adresami!!
Ještě, že jsem v textu nepoužíval žádné obscénní výrazy, ani jsem nepsal žádné ze svých milenek

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: web]

09. 09. 2003

chvála internetu

Přesně před týdnem jsem obdržel první telefonát ze společnosti Golden Travel, pod záminkou provádění výzkumu jsem byl dotázán na místa mých posledních 3 dovolených. Shodou okolností jsem se právě vrátil z dovolené a v dobré víře jsem odpověděl, ačkoliv jinak na telefonické výzkumy neodpovídám. Dnes se ozval můj mobilní telefon znovu a milá paní mi oznámila, že pan ředitel osobně mě vybral a nabízí mi dovolenou na 4 různých místech, pozvánku k setkání v Olomouci dostanu poštou. Do vyhledávače jsem vložil Golden Travel a byl jsem přenesen na tuto stránku.
Díky internetu a autorům této stránky jsem si udělal představu o marketingu jmenované firmy. Jen škoda, že ne každý má možnost si rychle ověřit, s kým má tu čest.
Můj následující postup? Vyčkám na dopis a pak slušně požádám o vymazání svých dat z databáze společnosti.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: web]

14. 08. 2003

učíme se kopírováním

Protože jsem ve webdesignu total amatér, učím se tím, že se snažím přijmout za své ty fíkle, které mě na webu zaujmou. Dnes mě zaujalo help menu na PŠT blogu. To jsou ta podtržená slovíčka, u nichž se po najetí myší objeví dialog s nějakým textem.
Taková blbůstka.
Tím ale svou trestnou činnost nekončím. eLKa má šablonu vytaženou do samostatného souboru, jak mám i já na Ledvinách. Musím předělat i zdejší šablonu v EasyBlogu, ve kterém píšu tento deník, a vytáhnout styly do samostatného souboru. Ale to až bude čas.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: web]

31. 07. 2003

pracovní doba

Zajímavá studie o využití pracovní doby úředníky na Slovensku. Není důvod se domnívat, že v Česku je tomu jinak ....
Upozornil websky

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: web]

28. 07. 2003

návštěvní kniha

Objevil jsem to!! Pomocí Bluebordu jsem objevil, jak dělat Návštěvní knihu ankety a podobně. Už se těším na Vaše vzkazy, připomínky. Odkaz trvale umístěn vlevo.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: web]

25. 07. 2003

čtení weblogu

Na Yuhůůvě blogu jsem narazil na odkaz směřující na RSS Tracker. Okamžitě jsem si prográmek stáhl a dnes sleduji mnohé až přemnohé blogy v tomto prohlížeči. RSS verze mé osobní stránky a blogu je http://roman.borec.cz/privat/weblog/rss.xml. Tuto adresu - odkaz RSS je i v pravém sloupci - stačí přidat k RSS kanálům a můžete sledovat novinky.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: web]


Archiv dle data

Archiv dle kategorií
Počítadlo: