Romanův (ob) deník

Osobní poznámky pro potřeby autora, k nahlédnutí jeho nejbližším a pár přátelům

20. 12. 2004

veselé vánoce a vše nejlepší v novém roce

veselé Vánoce !!napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

15. 12. 2004

boldel

Ano, Aničce táhne na druhý rok, chytá už mnohá slovíčka. Mezi její oblíbená patří: boldel. Ne, tím neoznačuje zdůvodnění tatínkovy nepřítomnosti doma, ani místo, kde by maminka zvyšovala životní úrověň rodiny. Tímto slovem označuje stav pořádku v domě: Dorotčin pokojíček, Ondrovy odhozené bundy a ponožky, maminčino vaření v kuchyni, tatínkovo .... no, na tatínka vlastně nic nemá, že jo.

PS: to je slast si tu napsat co chci a nikdo nemůže protestovat. HTML kod umím doma jen já!! Teď se musím rychle zdekovat. Až si to přečtou ostatní členové rodiny, budu lynčován. Ale spot zůstane.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

09. 12. 2004

vánoční besídka

Vesnické školy mají něco do sebe. Děti do 5. třídy ještě většinou baví veřejně vystupovat, zpívat, tančit. A tak naše oldřichovická škola připravila vánoční besídku pro rodiče, sourozence, prarodiče atd. Akční Dorotka obsadila pro nás místa hned v první řadě. A to bylo dobře, protože bylo na co koukat. Od dojemných prvňáčků hrajících si s písmenky přes sportovce 3. třídy po kovboje a rockery 4. a 5. třídy. Děti byly skvělé, Dorotka krásně zpívala a tančila a do oka se tlačí slza dojetí. Příští rok čeká Dorotku škola v Třinci. Paní ředitelce a paním učitelkám patří velké díky za tu práci a nadšení.

holky
3 holky


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

06. 12. 2004

otec a syn

"Podívej se na tu fotku." řekla Dorotka a vytáhla ze skříňky moji adolescentní fotku a přirovnala ji k poslední fotce vysmátého Ondry. "To musíš dát na internet a nazvi to otec a syn" Tak tedy činím:

Roman Ondra
V čem je rozdíl? No přece v té barvě, že jo.


napsal: roman a dorotka [věčný odkaz][kategorie: osobní]

05. 12. 2004

mikuláš 2004

Roky rychle utíkají, děti odrůstají a tak si již není co více nalhávat Mikuláše a čerta. Dorotka, Jeník a Kubík už odrůstají pohádkám a tak se chytli tradice sami. S vydatnou pomocí babi Ani se vystrojili a vyrazili po okolních domech. Malá Anička je mezitím prospala. Přestože sami aktivně zastoupili Mikuláše, čerta a anděla, nebyli nakonec o nic ochuzeni. Mikuláš - Ondra je odměnil velikými pytly sladkostí a hraček. Odměněna byla i probuzená Anička.
pokračuj

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

18. 11. 2004

vědci přišli na to proč běháme

Dálkové běhy možná byly hlavní silou v evoluci moderního lidského těla, říkají vědci. Američtí vědci tvrdí, že lidé začali vytrvalostně běhat před asi 2 miliony let za účelem ulovení kořisti. To pak ovlivnilo vývoj lidského těla. Předchozí studie předpokládaly, že běhání bylo zcela vedlejším produktem chůze. Ale studie, publikovaná v Natrue, říká, že se u lidi vyvinuly velké hýždě, vyvážená hlava a delší nohy k lepšímu obstarávání potravy.

LInk: Více na BBC - You need English

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

30. 10. 2004

nový briefing

Na stránkách našeho oddílu mi moc chybí prostor pro psaní vlastních názorů. Proto zřizuji novou místnost na Bluebordu, kde mohou členové oddílu a naši přátelé vypsat své dojmy. Bez cenzury, jen sprosťárny budu mazat - občas

Linka: Briefing oddílu OB TJ Třinec


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

29. 10. 2004

jelení louky

Na Jelení louky orienťáci přijmenovali prostor, kterému se odjakživa říkalo Rovňa. Včera se tam konal závod, u něhož jsem měl tu čest podílet se zdárném průběhu startu.

Dnes jsem si mohl jít poprvé zaběhat s novou mapou v ruce. Člověk by nevěřil, kolik nových cestiček a zákoutí díky orienťácké mapě objeví. Najednou se starý známý les s jednou hlavní a několika vedlejšími cestičkami změní ve zcela neprobádáný prostor s novými běžeckými možnostmi. Dnes jsem si tu hodinu v lese při nezvyklých 18 stupních nad nulou v tuto roční dobu užil.

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

28. 10. 2004

memoriál otty gavendy


Otto Gavenda


Na třinecký oddíl orientačního běhu TJ přišla po dlouhé době řada v pořádání závodu krajského žebříčku. Současně byly závody prvním Memoriálem Otty Gavendy. Je to právě rok, co nás opustil.

Kromě hlavní ředitelky závodu Aničky Gavendové se do pořádání zapojila většina členů oddílů, od nejmenších po největší smile. A to už pěkně dávno před závody. Nejdříve si musel zastrouhat tužky Martin Kovařík a vyrazit na Jelení louky, aby zmapoval prostor závodů. Po prázdnínách začaly první schůzky a rozdělení úkolů. Ty budeš řídit auta, ty zajistíš odpadky, tamten lavory atd, atd, hlavně na nic nezapomenout. Obejít sponzory, získat dary pro vítěze, upéct medajle. Termín závodů se blížil rychlým krokem. Ještě aby to počasí vyšlo. A vyšlo. Přes nejistou předpověď a kolem se točící fronty nás ráno, při doznívajícím zatmění Měsíce přivítalo jasné a teplé počasí, které vydrželo celý den. Myslím, že za to můžeme poděkovat panu Ottovi, že se tam nahoře za to počasí přimluvil.


Svůj první závod, byť mimo soutěž, si proběhla i malá Anička s maminkou. Ondrýsek nezávodil, spolu s Martinem byli pověřeni hlídáním kontrol v lese.

Dorotka potvrzuje, že její pěkné výsledky nejsou náhodou, což Ondrovi leze dost na nervy. Na bedně se sešly 4 holky z Oldřichovic: Dorotka s maskotkem Aničkou, Evička a Verča.

holky z Oldřichovic na bedně


Závody dopadly na výbornou, za co jsme byli pochváleni zářící trenérkou Aničkou

PS: Ten seriózní pán vedle trenérky nejsem já

Anička Gavendová po závodech

Linky:

Výsledky závodů na stránkách závodů

Oddílové stránky

Spousty fotek ze závodů, vyhlášení výsledků SCM a výsledků závodů


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

23. 10. 2004

slunečná sobota

Zastímco děti běhaly po arboretu, my doma jsme pokračovali po roce smile v terénních úpravách.
žluté chryzantémy ve slunci zářily.

pokračuj

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

23. 10. 2004

závody ve finiši

Zatímco minulý týden jsme v Bludišti u Bohdanovic stíhali běhat mezi ranním a poledním deštěm, dnešní den běhaly děcka v krásném slunečném počasí v arboretu Nový Dvůr u Opavy. Závody se vydařily, děti mě překvapují stále víc
Výsledky:
16.10.: Dorotka 2., Ondra 2.
23.10.: Dorotka 1., Ondra 2.

Linky:napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

09. 10. 2004

běhání za každého počasí - skoro

V sobotu pokračoval podzimní žebříček dalším závodem v lesích mezi Hraběticemi a Blahutovicemi na novojičínsku. Celou noc a ráno pršelo, ani psa by nevyhnal. Naštěstí děcka jsou už otrlá a tak bez protestu vyrazili na závod. Po příjezdu co centra závodů déšť ustal. Krásný běh rovinatým lesem se vydařil. Závod se oderským vydařil. Doufejme, že se i závod 28.10.2004, pořádaný naším oddílem vydaří nejméně stejně dobře.
Ondra skončil na 1. místě, Dorotka na 3.

Linky: výsledky závodů

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

05. 10. 2004

hledá se batoh

Dortka oznámila, že jde k PC psát domácí úkol ze slohu: popis svého batohu. Po delší chvíli vypotila tento začátek:

Hledá se školní batoh!!!

Je červenočerný. Zepředu má 3 kapsy a na bocích má také kapsy. V bočních kapsách si nosím svačinu

Poté odešla a mě to nedalo, abych tu slohovku za ní nedopsal:
pokračuj

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]

03. 10. 2004

štafety

První víkend října jsme s Ondrou a dalšími běžci ze Sportovního centra mládeže Moravskoslezského krajského svazu orientačního běhu trávili v lesích na Berounsku na Mistrovství ČR v orientačním běhu štafet a družstev. V sobotu se naši běžci zúčastnili veřejného závodu štafet žactva. V neděli nás čekalo vyvrcholení - Mistrovství ČR štafet oblastních výběrů. Za MS kraj startovaly 2 štafety a obě uspěly po lítém boji velmi pěkně. Více píše MK na stránkách SCM, kde jsou i fotky štafet.

Protože SCM nemá jednostný dres, běžela jedna štafeta v dresech Nord Opava, zatímco bílomodrá štafeta běžela v dresech oddílu OB TJ Třinec.

Všichni však dostali od trenéra Martina popelářské vesty smile, aby je bylo dobře vidět. A vidět je bylo fakt dobře. Kam se hnuli, všude vzbuzovali reakce - od kladných "to je super" po negativní "popeláři!!". Nejdůležitější je, že si jich všichni všimli, a to nejen díky oranžovým vestám, ale i díky skvělým výsledkům.

scm náhled - klikni pro větší


Linky:
Výsledky na stránce závodů

Fotky na Nord Opavě


napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: orientační běh]

23. 09. 2004

mezi javorovým a ostrým

Je tu podzim a počasí tomu odpovídá. Nebe ocelově šedé od těžkých mraků, ze kterých každou chvíli padá studený déšť, fouká nárazový vítr. Ale přesto mě to už včera táhlo ven, do hor.
pokračuj

napsal: roman [věčný odkaz][kategorie: osobní]


Archiv dle data

Archiv dle kategorií
Počítadlo: